Resmi açıklama... Sumudica, Fenerbahçe maçında sahada

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal'dan Marius Sumudica hakkında son dakika açıklaması geldi. Kartal, Sumudica ile anlaştıklarını ve Rumen teknik direktörün Fenerbahçe maçında sahada olacağını açıkladı. Detaylar haberimizde...
19 Ocak 2021 18:16- Son Güncelleme - 19 Ocak 2021 18:24
Google news abonelik

AJANSSPOR -

Süper Lig takımı Çaykur Rizespor'da başkan Hasan Kartal gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan Hasan Kartal, "Teknik direktörlük görevi için Marius Sumudica ile prensip anlaşmasına vardık. Sumudica, Fenerbahçe maçında takımın başında olacak. Sumudica ile sözleşmemiz 1.5 yıllık olacak. Yerli hocalarımız da gayet iyi fakat ilk tercihimiz Sumudica oldu. Sumudica tercihimizde yabancı kuralının da etkisi oldu. Gaziantep FK maçında takımımızın başında Ersin Aka olacak." dedi.

Loic Remy'in sağlık durumu hakkında ise Kartal, "Remy'in Fenerbahçe maçında oynayacağını düşünüyorum. Remy, inşallah Fenerbahçe maçında sahada olur." ifadelerini kullandı.

Kulüpler Birliği'ndeki seçim süreci ve yayıncı kuruluş konusunda ise Hasan Kartal, "Kulüpler Birliği'ne başkan olmak gibi bir düşüncem yok. Yayıncı kuruluş krizi çözüldü. Fakat geçen sezon küme düşme kaldırıldığı için şu anda dağılım konusunda biraz sıkıntı var." açıklamasında bulundu. 

Ağlayarak veda etmişti!

Tecrübeli çalıştırıcı Sumudica, Gaziantep FK ile yolları ayrıldıktan sonra düzenlediği basın toplantısında gözyaşlarını tutamamıştı. Mağlup oldukları Sivasspor maçının ardından sözleşme yenileyip yenilemeyeceği sorulan Marius Sumudica’nın verdiği yanıt gündeme oturmuş ve ardından sözleşmesi feshedildi.

Rumen teknik adam, sözleşmesi sonlandırıldıktan sonra yaptığı açıklamada “Evime dönmek istiyorum ama dönemiyorum. Burası benim evim olmuş. Biz burada boş bir bardağı hep beraber doldurduk ama yaptığım bir hatadan dolayı her şeyi bitirmek kabul edilebilir bir şey değil. Daha geçen hafta Türk pasaportu çıkarmak isterken şimdi her şey değişti. Yapmış olduğum talihsiz şaka yanlış anlaşıldı. Bu şaka büyütüldü. Kimi üzdüysem, kırdıysam başta Gaziantep halkı olmak üzere tüm Türkiye'den özür dilerim. Bu büyütüldü ve çok büyük bir sorun oldu benim için. Benim fikrim, benim düşüncelerim, yaptıklarımdan dolayı pişmanım” ifadelerini kullanmıştı.

Sumudica, Sivasspor maçından sonra şu sözleri sarfetmişti:

“Benim yaptıklarım ortada, takım küme mi düşüyor da benim maaşımın %10 düşürülmesini istiyorlar? Yaptığımın karşılığı bu mu? Size maaş indirim teklifi gelse kabul eder misiniz? Bana bu yapılan teklifi hakaret olarak kabul ediyorum. Sezon sonuna kadar buradayım sonra ne olur bilmiyorum. Bir başkanın ‘Oyunculara para veriyorsun, kulübe de ver' lafını doğru bulmuyorum. Arabistan'dan gelen teklifi reddettim. Eşimi arayacağım ve para göndermesini isteyeceğim.”