AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Rıdvan Dilmen: "Ali Koç için İsmail Kartal'ın başarısı her şey değildir"

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 08 May 2022 - 20:03 / Son Güncelleme : 08 May 2022 - 21:47

Süper Lig'in 35’inci haftasında oynanan Beşiktaş Fenerbahçe derbisini TRT Spor ekranlarında Yüzde Yüz Futbol programında Rıdvan Dilmen değerlendirdi.

Spor Toto Süper Lig'in 35’inci haftasında oynanan Beşiktaş Fenerbahçe derbisini TRT Spor ekranlarında Yüzde Yüz Futbol programında Rıdvan Dilmen değerlendirdi. 

Emirhan 10 yıldır Beşiktaş'ta oynuyor gibiydi

Rıdvan Dilmen: "Maç mı seyrediyoruz kavga mı belli değil. Beşiktaş'ın müthiş coşkusu karşısında Fenerbahçe pas yapamadı. Ersin'in çıkardığı topla ikiyi yapabilirdi. Novak'ın penaltısı geldi. Batshuayi'nin fizik olarak geride olduğunu gördüm. Emirhan 10 yıldır Beşiktaş'ta oynuyor gibiydi. Fenerbahçe beklenen oyununu oynayamadı. Osayi'yi sokarsa Fenerbahçe bir tehdit unsuru oluşturabilir. 

Böyle giderse maç 9'ar kişiyle biter

Kenan tek başına top aldı. Çok formda bir Ghezzal var sanatçı gibi. Ligler bitmeden şampiyon belli olmuştu ama gerginlikler sürüyor. Federasyon kulüpler arasında oluyor. Sanki Fenerbahçe Beşiktaş arasında bir olay olmuşta bizim haberimiz yok. Böyle giderse maç 9'ar kişiyle biter. Maçı kulübeler kazanacak şimdi başlıyor maç. Emirhan'ı çok beğendim sakinliği araya attığı paslar. Ferdi'nin savunmada hiç olmaması etkiledi.

Beşiktaş Mike Tyson gibiydi

Ne Beşiktaş'ı Fenerbahçe böyle ne de Fenerbahçe Beşiktaş'ı böyle bulabilir. Bir çok altyapıdan oyuncu derbide forma giydi. Beşiktaş'ın bu altyapı oyuncularını oynatmasını kutlarız. Hafta içi Fenerbahçe galibiyete daha yakındı. Beşiktaş'ın nefesi ensesinde bir oyun ile başladı. Böyle beklemiyordu. İrfan'dan hiç verim alamadı. Mert Hakan sinirlerine yenildi. Teknik adamların A-B planları olur. Mike Tyson'u herkes hatırlar. Çok hızlı başlar. Rakibini düşüremezse yorulur. Beşiktaş B planı olmadığı için maça daldı. 65'e kadar yüksek tempolu bir Beşiktaş vardı. Valerien İsmael müthiş konsantre hazırlamış. 

Oyuncular 1-1'e razı oldular 

İsmail Kartal'ın yaptığı en iyi değişiklik Ghezzal'ı çıkarmak. İsmail Kartal'a söylesen bunu yapamaz. Valerien Ismael niye çıkardı? Sanat yapan bir Ghezzal vardı bugün sahada. İrfan'nın yerine Osayi'yi soksa İsmail Kartal daha iyi olurdu. Yeni nesil teknik adamlar sürece göre oynuyorlar. Terim gibi teknik adamlar gözlemleriyle oynar hamle yapar. Oyunun son bölümünde oyuncular 1-1'e razı oldular. Beşiktaş galibiyeti kaçırdı genel olarak bakarsak. Fenerbahçe'nin ayakta kalmasının sebebi tamamen savunma yapmasıydı. Kenan Karaman'ın diri hali baya iyiydi. 

Valerien İsmael'den sonra Batshuayi düşüşe geçti

Beşiktaş içerde oynayacağı maçlarda tempolu oynayacak. Valerien İsmael'den sonra Batshuayi düşüşe geçti. Batshuayi'nin kafası değişiklikte ne zaman çıkarım diye. Nazım'ın pozisyonunda koşamadığını gördüm. Ersin çok iyi kaleci. Larin etkiliydi. Takımın kendi kapasitesinde oynadı. İsmail Kartal'ın geç değişiklikleri de Fenerbahçe'nin oyununu etkiledi. Daha erken yapabilirdi. 

İsmail Kartal başarılı mı çok başarılı

Fenerbahçe ikinci yarının lideri. Çok başarılı. Yedi yedi yapmış. İsmail Kartal başarılı mı çok başarılı. Maçı kaybetseydi Valerien İsmael ile soru işareti olurdu ama bence İsmail Kartal için olmamalı. Yerli statüsünde oynuyor Kenan Karaman iyi bir performans gösterdi. Gol beklentisi olmayınca kendisini gösterdi. Bazı teknik adamlar yardımcısına bile söylemez ama eve gidince hata yapmıştım çaktırma der. Son 45 dakika oyundan koptu ben Fenerbahçeli olarak maç geliyor dedim. 

Başkanlar için herşey başarı olmayabilir

İsmail hocayla başlarsın getirmedi dersin Jesus'la başlarsın kötü gider. İsmail hoca arkadaşımızdır. Çok ciddi bir hata yaptı. Başkanlar için herşey başarı olmayabilir. İsmail Kartal'ın başarılı olmasını ister. Bireysel egosu değil. Ortada bırakıldım diyebilir İsmail Kartal ya da kırıldım der. Tecrübemle öyle diyebilirim. Kulüp başkanı antrenör bakmaya gidiyorum diyor. Çok başarılı bir teknik adam Kartal. Böyle bir teknik direktörle niye çalışmak istemesin başkan."