Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe - Gençlerbirliği karşılaşmasını değerlendirdi!

03.02.2018 - 01:11 | Son Güncellenme: 03.02.2018 - 01:11

Spor yazarı ve yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe ile Gençlerbirliği arasındaki mücadeleyi değerlendirdi. Ntv Spor’da konuşan Dilmen’in açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

"Böyle maç yönetilir mi?"

Kardiyologlara gitseniz, kalp rahatsızlığından gelenlerin çoğunluğu Fenerbahçelidir. İki tane top direkten dönüyor, üzerine kendi kalesine gol yiyor. Böyle bir maç yönetilir mi? Ümit Kalkavan, zaten izlerken dedik ki çıkaracak. Bunun için futbol adamı olmana gerek yok. Hakem, sarı kartı olmayanlara sarı kartı yapıştırdı. Geçen hafta Ali Palabıyık’ı eleştirmiştim.

"Öyle bir hakeme 8.4 verirsen böyle olur"

Fenerbahçelinin halini düşünün. Saçının dökülmemesi, kel kalmaması mümkün değil. Gözünün önünde 3 tane kırmızı kartı vermeyen hakeme 8.4 veriyorlarsa bu olur. Tartışmasız kırmızı kartlık pozisyonlarda hakem atmıyorsa böyle olur. Böyle bir şey olur mu? Ümit Kalkavan seni utandırdı yahu. Müthiş oynuyorsun. Üstüne bir de yer misin dedim? Volkan neden öyle çıktı, Dirar neden öyle vurdu bilmiyorum.

"Fenerbahçe için dramatik bir ilk yarı"

Fenerbahçe’yi ilk yarıdaki performansından ötürü kutluyorum. Boşluklar da verildi. 5li savunma organizasyonunda sızmalara sebep verdiler. Fenerbahçe’de kötü oynayan yoktu. Josef müthiş oynadı. Arzulu bir takım. Dripling yapıyorlar. Fenerbahçe adına dramatik bir ilk yarı oldu. Valbuena’yı Fenerbahçeliler tartışmasınlar.

MHK ve TFF'ye seslendi!

Çarşamba günkü Aykut Kocaman’ın sözlerini iyi dinlesinler. Herkes Kocaman’ı suçladı. Hakemi kötü olarak nitelendirmedi. Bir organizasyon var dedi. Dedi ve 3 gün sonra neler oldu? Ali Palabıyık’ın 4 hafta ceza aldığını da hatırlıyoruz. Ey MHK, ey Federasyon! Fenerbahçeliler takımına güveniyor. Kocaman da güveniyor. Bu havayı gördüğü için konuşuyor. Mete Kalkavan bunu ikinci yarıda telafi etmeye çalışırsa daha da gözümden düşer. Hata hata ile telafi edilmez.

Maç sonu değerlendirmesi

Bu sonucun ardından yarın ki maçlar çok kritik oldu. Galatasaray ve Başakşehir kazanırsa puan farkı açılmış olacak. Fenerbahçe bir de haftaya Başakşehir deplasmanına gidiyor. Fenerbahçe'nin bundan sonra puan kaybına tahammülü yok.

Gençlerbirliği bugün çok iyi oynamadı ama belirl, bir seviyeye gelmişler. Çok enteresan bir maç oldu. Öyle bir hakem hatası oldu ki. Fenerbahçe 11'e 10 oynayacakken bir de üstüne kalesinde saçma bir gol yiyor. 

Son dakikalarda Fenerbahçeli oyuncular demoralize bir şekilde baskı kurmaya çalıştı. Şuursuzca saldırdılar aslında ve galibiyet golünü atamadılar.

 

Ben hayatım boyunca bir sezonda bu kadar saçma goller yiyen bir takım görmedim ya. Çok enteresan goller oluyor. Hayatım boyunca böyle şeyler görmediğim için bunları açıklayamıyorum da. Bu Fenerbahçe adamı kel bırakır.

Herkes Fenerbahçe kötü oynuyor falan diyor ama kabul etmiyorum. Fenerbahçe ilk yarıda harika oynadı. Sağdan soldan çok etkili geldi. Şu stadda 20 bin değil de 40 bin kişi olsa Fenerbahçe kazanırdı. Son dakikalarda oyuncular durmazdı daha çok saldırırdı.

Zaman zaman bazı takımların lehine kararlar verilebiliyor. Mesela bir sezon Fenerbahçe lehine ağırlıklı kararlar olur. Bir sezon Beşiktaş'a ve Galatasaray'a. Ancak son 6 sezondur Fenerbahçe'nin aleyhine kararlar veriliyor. Ülkemiz zor günlerden geçiyor bunları konuşmak istemiyorum ama bu bir gerçek. Belgeleri falan da var bunun.

Haftaya Fenerbahçe, Başakşehir'e karşı kaybederse farklı şeyler konuşmaya başlarız. Yani haftaya burda Fenerbahçe 2018-2019 sezonunda ne yapmalı onu konuyor oluruz. Bu sezon için şansı kalmaz. Ancak kazanırsa da tekrardan yarışın içine girerler.

 

Basketbol maçına salon tıklım tıklım doluyor. Futbol takımında stad dolmuyor. Taraftarda bölünmüş durumda. Bir tarafta Aykut Kocamancılar, bir tarfta Aziz Yıldırımcılar ve Ali Koç grubu. Böyle bir algı yaratılmış durumda. Bak Galatasaray'a bir 40, bir 45 bin çaktı baskıyı kurdu ve maçları kazandı.

Senin için hazırladığımız haberler