AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Şenol Güneş'e seni sonra alacağız, şimdi 'sus' dediler"

İlk Yayınlanma : 21 Eyl 2020 - 20:54 / Son Güncelleme : 21 Eyl 2020 - 22:31

Eski futbolcu ve yorumcu Rıdvan Dilmen, Süper Lig'in başlaması ile birlikte NTV'de %100 futbol programına başladı. Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe-Hataysspor karşılaşması sonunda açıklamalarda bulundu. Rıdvan Dilmen belgeleri açıkladı mı? Dilmen'in İbrahim Seten, Ersin Düzen ve Erman Toroğlu hakkında yaptığı açıklamayı izle. NTV canlı izle, %100 Futbol Rıdvan Dilmen yorumları... İşte o açıklamaları...

"Şenol Güneş'e seni sonra alacağız, şimdi 'sus' dediler"

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Süper Lig'le birlikte NTV'de %100 Futbol'a başladı. Dilmen, Fenerbahçe-Hataysspor maçı sonrası ünlü gazetecilere ağır suçlamalarda bulunup 'Temiz Eller' operasyonu istedi! Dilmen, milli takımda yaşananlara değinirken, Fatih Terim ve Şenol Güneş hakkında konuştu.

Yakışmayacak, skandal bir skor

Dilmen, Fenerbahçe'nin kendisine yakışmayan bir oyun oynadığını ve 9 kişi maçı bitiren Hatay karşısındaki golsüz beraberliği skandal olarak niletedi. 
Dilmen, "Hiç yakışmayacak bir şekilde; abartmıyorum fakat skandal bir sonuç. 5 oyuncu değişikliği ile tüm teknik direktörler bu sezon sınavdan geçecek. Fenerbahçe'nin maçı kazanmak isteyen iki oyuncusu vardı. Gökhan ve Caner'di. Onu da oyundan çıkardı. Oyuncuların performansı düşüktü, taraftar da olmayınca konsantrasyon eksikliği oldu. Kamuoyunun yanıldığı bir şey var. Fenerbahçe'nin iyi bir kadrosu yok. Vedat Muriç 1.5 ay Lazio'nun gündemindeyken o süreçte forvet transferi yapılmaması yönetimsel hatadır. Lemos'la ilgili yorum yapmam için zamana ihtiyacım var. Sosa'nın birkaç haftaya ihtiyacı var. Mert Hakan'ın da zamana ihtiyacı var. Sinan Gümüş bir var bir yok ama gol atabilir" dedi.

'Derbide yüzde 70 Galatasaray' derdim

Sahada Fenerbahçe'yi alıp götürecek bir oyuncu görmediğini kaydeden Dilmen, "Sezonun ikinci haftası yanılabilirim. Fakat Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'da oynamak o kadar kolay değildir. Vedat Muriç'le bugün konuştum, perşembe günü tekrar test olacak. Menajeri Haluk Canatar da pozitifmiş, ikisine de geçmiş olsun. Derbi seyircili olsa '%60-70 Galatasaray derdim' fakat seyircisiz olduğu için derbi ortada" dedi.

Birden 'Rıdvan Dilmen Sezonu' denmeye başlandı!

Rıdvan Dilmen, NTV'de 20 Eylül'deki yayınlanan programda kendisi klasik medyada ve sosyal medyada hakkında konuşanlara cevap vereceğini açıklamıştı. Dilmen, 21 Eylül'de Fenerbahçe-Hatayspor maçı sonrası NTV'deki Yüzde %100 Futbol  programında kendisi hakkındaki iddiaları cevapladı. Dilmen, ''Türkiye’de bu yıl tuhaf bir durum oldu. Serdar Tatlı diye, benim de yakınen tanıdığım bir arkadaş Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı oldu. Fakat ne olduysa bir şey oldu! Daha ilk hafta 'Lig dizayn ediliyor, Rıdvan Dilmen Sezonu' denmeye başlandı. Türkiye’de bu, bugünlük bir konu değil, hafife alınacak bir konu da değil. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kesinlikle ve kesinlikle 'Temiz Eller' operasyonu başlatması lazım. Savcıların, tüm spor medyasını, kulüpleri herkesi bir GBT’den geçirmesi lazım. Ben de dahil..." dedi.

'Gazetecileri incelemesi lazım...'

Kendisine 'Şeytan' diyen kişilerden özür beklediğini tekrar dile getiren, Rıdvan Dilmen, "TFF, hakemler, gazeteciler ve ben dahil herkesin GBT'den geçirilmesi lazım. Maliyenin tüm gazetecileri incelemesi lazım. Hâlâ bu arada Erman Toroğlu ve A Spor yönetiminden bir özür bekliyorum. Benim adım Rıdvan Dilmen, ben 'şeytan' değilim. Recep Tayyip Erdoğan'a laf söyleyemedikleri için dublör kullanıyorlar. Dublör de benim! Daha ilk hafta başlamadan önce başladı. 'Lig dizayn ediliyor', 'Ali Koç-Rıdvan Dilmen sezonu', Levent Tüzemen, 'Eskiden ölenlere verilirdi, şimdi yaşarken Rıdvan Dilmen sezonu yapalım' gibi gibi'' dedi.

''Ahmet Çakar bana 'Hakında şike dosyası var' dedi.."

Eski hakem Ahmet Çakar'ın, 2010 yılında kendisini aradığını anlatan Rıdvan Dilmen, ''Ahmet Çakar bir gece beni aradı. 'Gel bir çorba' içelim dedi. Ersin Düzen de (spor spikeri ve sunucu) var orada. Bana dediler ki 'Senin hakkında şike dosyası var'! Türkiye'de 10 futbol adamı varsa, biri de benimdir. Benim fikrim de alınabilir. Ne oldu Ağabey! Hani lig dizayn ediliyordu. Zekeriya Alp (eski MHK Başkanı) hiç demediniz. Yusuf Hoca, Sabri Çelik geldi. Dizayn nasıl olur, anlatacağım. 'Beni rahat bırakın' dedim. 'Ben bir sürü rahatsızlık yaşadım, benimle uğraşmayın' dedim'' dedi.

'FETÖ, Fenerbahçe'yi 10 yıl geri götürdü'

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin 2011'deki 3 Temmuz sürecinden çok etkilendiğnii ve 10 yıl geriye gittiğini kaydeden Dilmen, ''Neymiş Fenerbahçe FETÖ olayını atlatmış! Nereye atlatmış? FETÖ Fenerbahçe'yi 10 sene geriye götürdü, hâlâ da toparlayamadı. Şike operasyonundan sonra İbrahim Seten, 'Fenerbahçe küme düşürülsün' dedi. Ya sana ne?  İsmail Er (Hürriyet Gazetesi Beşiktaş Muhabiri), Fenerbahçe kongre üyesiymiş ama Beşiktaş muhabiri. İbrahim Seten, sen kimsin? Mehmet Baransu (cezaevinde bulunan eski Taraf Gazetesi Yazarı) nerede? Gitsene arkadaşının yanına! Gitsenize ya! Bu insanlar vatanı için kendilerini tankların önüne attı. Sizin babanıza karşı durdu. Mehmet Baransu nerede İbrahim Seten, İsmail Er, Mehmet Arslan (Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü) tayfa? Gariban insanları hapse artıran Baransu nerde? Mehmet Aslan tak koluna kuyrukluyuc (İbrahim Seten'i kast ediyor) git Pensilvanya’ya otur! 251 şehidin kanıyla beraber gidip orda oturacaksınız'' iddialarında bulundu.

'Cumhurbaşkanı duysa, Kütahyalı'yı saniye tutmaz'

Beyaz TV'de Boşnaklar hakkında kullandığı ifadelerle bu kesimin büyük tepkisini alan gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı'ya da değinen Rıdvan Dilmen, diğer gazeteciler için de iddialarına devam etti: ''Gelelim Rasim Ozan Kütahyalı'ya. Sen 3 Temmuz sürecinde FETÖ sevdalısıydın. İsmail Er, FETÖ sevicisi İsmail Er! Senin gibi adamlar hapishanede şimdi. Sayın Bakan, bu arkadaş (İbrahim Seten'in sesi kısılan dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a dair attığı bir tweet'i hatırlatarak) sizi o makama getiren Sayın Cumhurbaşkanı'na hakaret eden adam, dalga geçen adam! Sizin bu arkadaşla İstiklal caddesinde yürümeye hakkınız yok. Boşnak kardeşlerimize en ağır hakareti yapan Razim Ozan Kütahyalı, Gökçek'lerin kanalına çıkıyor. Bu durum kanal AKP'ye yakın olduğu için Cumhurbaşkanı'na yazıyor. Cumhurbaşkanı duysa saniye tutmaz. Bu çetenin Turkcell’deki adamı 14 Temmuz’da yurtdışına çıkıp sonra geri geliyor. Devlet bunu farkediyor; bu kişi ve ekibi şutlanıyor Turkcell’den. Şutlanınca bu BİP (Turkcell'in mobil içerik platformu) çetesi dağılıyor ve para kaynakları da bitiyor. Dursun Özbek'i (Eski Galatasaray Başkanı) aradım, 'Sayın başkan, sitenizde FETÖ amblemi var' dedim. Böyle bir şey olur mu dedi, hemen kaldırttı.''

'Fatih Terim'i Milli Takım'dan bu çete gönderdi'

Fatih Terim'in A Milli Takım'dan ayrılma sürecine dair de iddialarda bulunan Dilmen, ''İbrahim Seten, Serdar Güzelaydın (eski TFF yöneticisi, yapımcı) ve tayfası Fatih Terim'i A Milli Takım'dan gönderdi. Bu saydığım isimler hocanın ayağını kaydırdı. Seten Grubu, Fatih Terim'i Milli Takım'da istemedi. Medyada, 'Terim yüz kızartıcı suç işledi' diye algı yaptılar. Adam tazminatını bile alamayacaktı. Almaması için uğraştılar. Bu çete, A Milli Takımı'nın başına Mircea Lucescu'yu getirdi. 16 Temmuz'da Sayın Demirören, Cumhurbaşkanını arıyor. Efendim biz bununla yapamayız diyorlar. Bizi geçer diyor. Bana niye soruyorsunuz diyor Cumhurbaşkanı. Evet, 16 Temmuz! 'Banane ne yaparsınız, yapın' diyor Cumhurbaşkanı. Fatih Hoca, bana anlat diyordu. Anlatıyorum işte. Fatih Hoca'yı yollamak ama giderken ödleri kopuyor, 'Aykut Kocaman, Rıdvan Dilmen, Oğuz Çetin falan gelir' diye. Düzenimiz bozulur diyorlar. Lucescu var ya, Galatasaraylılara diyorlar ki, algı mesaj şu, hop yapıyorlar, sonra Şenol Güneş ile görüşüyorlar. Ayın 18'inde Fatih Hoca görevinin başında. Kendi demecini söylüyorum, Yıldırım Bey ile oturuyorlar. Yıldırım Bey diyor ki, 'Vallahi hocam biz senden memnunuz. Yolumuza devam edeceğiz' diyor. Daha sonra 22 Temmuz'da, Lucescu da Galatasaray'ı sürekli oyalıyor. Milli Takım teklifini yaptı Lucescu'ya, Şenol Güneş ile yalandan görüşüyorlar. Şenol Hoca da bunu biliyor. Bir kez itiraf etti, 'Seni seneye alacağız, şimdi sus' dediler. Sustu o da. dedi.

Gazetecilere 'çete' suçlaması yaptı

'TFF Başkanvekili Mehmet Baykan'ın Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü Mehmet Aslan'ı aradığını savunan Rıdvan Dilmen, "Arslan diyor ki, 'Siz, Rıdvan Dilmen ve Ferit Şahenk, TFF Başkanlığı için yemek yemişsiniz.' Sen niye ararsın ya, nedir maksadın? Mağlup oldular; Fenerbahçe'ye, Sayın Cumhurbaşkanına ve Türkiye Cumhuriyeti'ne. Doymadılar, 17-25 Aralık oldu. İnsanlar vatan için tankların önüne atladı. Kimlerin önüne atladılar biliyor musunuz? Sizin babanızın! Devleti ele geçirmek isteyen sizin sevdiklerinizin! Bu noktaya emeğimle geldim. Hayatımda kimseden destek almadım. Gurur duyarım sayın Cumhurbaşkanı'ma yakın olmaktan, Mustafa Erdoğan (Cumhurbaşkanı'nın kardeşi) Ağabeyi'ime yakın olmaktan. Hayatımda şikeye, şaibeye buluşmadım. Kimsenin namusuna bakmadım.! Hatırlarsanız bir dönem bütün stadyumlarda sayın Cumhurbaşkanı'na hakaretler edildi. İşte bunlar yaptırdı onları. Bu çete yaptırdı. Spor ile ilgili kim varsa, herkesin hesabına girin. Herkesi araştırın. Süleyman Soylu'ya (İçişleri Bakanı) sesleniyorum" diye konuştu.

Gazetecilerden Dilmen'e anında cevap

Öte yandan Dilmen'in hedef aldığı isimler sosyal medya hesaplarından ünlü yorumcuya cevap verdiler:

Mehmet Arslan ne dedi?

Gazeteci Mehmet Arslan Dilmen'e dava açacağını ifade ederek, "Adi bir iftira... Fetöcü... Ben kimsenin formasını giymedim iblis. Bu iftiranın hesabını hukuk önünde vereceksin" dedi.

İsmail Er: ''Hukuk önünde hesap vereceksin''

Gazeteci İsmail Er de, Rıdvan Dilmen'in 2021 yılında Zaman gazetesinde yayınlanan röportajını sosyal medya hesabından paylaşarak, "Yorumsuz! Zaman gazetesi forması giyerek Zaman gazetesine verdiği röportaj nedir! Ben mi Fetöcüyüm sen mi! Ben mi gizli kapılar arkasında bahis şirketi alıp Servet yaptım sen mi! !!!!!! İftiralar için adalet önünde hesaplaşacağız!" dedi.

Rıdvan Dilmen ne demişti?

Dilmen, Er tarafından paylaşılan röportajında, "Bir şey oluyor cemaat yaptı, bir şey oluyor cemaat yaptı. Bunu doğru bulmuyorum. Fetullah Gülen Hoca'nın konuyla ilgili yaptığı açıklamaların ardından bize bir şey söylemek doğru olmaz.." ifadesini kullanmıştı.

İbrahim Seten: ''Rıdvan Dilmen, hesabını verecek!''

Gazeteci İbrahim Seten de Dilmen'in röportajını sosyal medya hesabından paylaştı ve "Bize fetöcülük şantajı yapan şerefsiz yalancının zaman gazetesi’ne verdiği röportaja bakalım.. Her devrin adamı rıdvan; 2012’de bakın fetö şeytanına nasıl yanlamış? İnsanda biraz utanma olur.. ama insanda olur.." ifadesini kullandı.

Seten daha sonra 15 Temmuz 2016'da yaptığı paylaşımları alıntılayarak, "Yalan makinesi rıdvan dilmen bütün yalanlarının hesabını verecek.. Ama en adisine hemen cevap vereyim.. Aşağıda 15 temmuz 2016 gecesi attığım tweetler.. Bunları atıp fetö’ye dümdüz gitmiş adama fetöcü iftirası atmak ama şeref sende ne arar?" dedi.