AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Rıdvan Dilmen: Fenerbahçeli oyuncular fişi çekmiş

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 15 Oca 2022 - 20:00 / Son Güncelleme : 16 Oca 2022 - 02:07

Süper Lig'in 21. haftasında Fenerbahçe Antalyaspor ile karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı Rıdvan Dilmen TRT Spor'da Yüzde Yüz Futbol'da yorumladı.

Süper Lig'in 21. haftasında Fenerbahçe  Antalyaspor ile karşı karşıya geldi. Karşılaşma 1-1 sona erdi. Maçı Rıdvan Dilmen TRT Spor'da Yüzde Yüz Futbol'da yorumladı.

İlk yarı bir ızdırap gibiydi

Rıdvan Dilmen "Maçı izlemeyenler hiç birşey kaybetmediler tersi izleyenler ben mesela ızdırap yaşadık. Fenerbahçe şut atmadı ama Mesut ve Rossi ile pres yapmanız mümkün değil. Ligden kopuldu sonra İsmail Kartal getirildi. Kartal'da değişiklik yaptı ama o ona o buna böyle maçlar bitmez. Antalyaspor'un daha önde olduğunu görüyoruz. Fenerbahçe için zor geçen bir sezon ve buna benzeyen bir 45 dakika geçirdik. 47 dakika boyuncu tv başında olan Fenerbahçelilerin sıkılması normal.

Oyunu değiştiremezsen oyuncuyu değiştirmek lazım

Futbolcuların Fenerbahçe formasının ağırlığını kaldırmadıklarını düşünüyorum. Trabzonspor maçından sonra oluşan futbol coşkusu maalesef yok. Teknik adam olarak şut atmazsan ilk yarıda radikal değişiklikler lazım. Mesut Özil'e performansın çok düşük sen bi gel. Ferdi'de öyle sağa geçebilir. Oyunu değiştiremezsen oyuncuyu değiştirmek lazım.

Fenerbahçeli oyuncular fişi çekmiş

Fenerbahçe bugün kendisine piyango gibi bir üç puan gelmişti ama alamadı. İsmail Kartal'ın 4-2-3-1'ci bir hoca olduğunu biliyorum. Ama Kartal mental bir enkaz devraldı. Fenerbahçeli futbolcularda bunu gördük. Kartal'ın ne vereceğini bilemiyoruz. Ben Mesut'u forvet arkası olarak düşünmüştüm onda yanıldım.  Ancak şunu görüyoruz ki Fenerbahçeli oyuncular fişi çekmiş. Galatasaray Terim ile ayrıldı Beşiktaş Önder hoca ile devam etti. 

6 gün çağırsalar giderim bırak 6 ayı

Fenerbahçe'de üç alternatif vardı. Zeki hoca ya da İsmail Kartal gelmesi. Ya da büyük bir hoca getirmek. İsmail hocayı hepimiz severiz. Buna katılmıyorum İsmail Kartal büyük fedakarlık yaptı.İsmail Kartal'ın gelmesinde bir duygusallık vardır. İsmail hocaya piyango vurdu. O da biliyor zorlanacağını. Ama Fenerbahçelilik duyguları ile hareket etti. 6 gün çağırsalar giderim bırak 6 ayı. 6 ay egosuna falan bozmaz İsmail Kartal'ın. Allah yardımcısı olsun. 

Ali Koç'un eleştirmeyeceğim tek kararı Cocu'dur

Ben kimseye Fenerbahçe'ye şu oyuncuyu alın gibi şeyler demedim.Benim teknik direktör konusunda, futbolcu konusunda Fenerbahçe'ye karıştığımı söylediler. Böyle bir şey yok. Mesut'u da oğlum nedeniyle tanırım çokta severim. Ben hiç bir oyuncuyu tanımam. İrfancan bir kaç kere mesaj atmıştır. O kadar. Aziz bey 20 sene görev yaptı bana da hiç teklif yapılmadı. Fenerbahçe'nin başkanı benim başkanımdır Aziz ya da Ali bey. Ali Koç'un eleştirmeyeceğim tek kararı Cocu'dur. Önemli bir Hollandalı teknik adam. Ali bey'in bundan sonraki hiç bir teknik adam kararına doğru demem. Ersun Yanal, Erol Bulut, Pereira hiç biri değil. Hakan Bilal Kutlualp bir twit atmış Fenerbahçe beklemez, bekletir. Çok doğru bir söz. Adı Löw'de olsa, beklemez. Löw'ün yazın gelmesi doğru karar olmaz. İsmail Kartal yardımcısı olmayı kabul eder mi onu da bilmem. İsmail Kartal iyi mi olur kötü mü olur bilmem. Fenerbahçe gibi bir kulübe yaza kadar değil de önümüzdeki günlerde gelebilecek bir teknik adam bulmalıydı. Ya Mayıs'a kadar kahrolucak Fenerbahçeliler ya da bu kötü gidişe rağmen tartışılmayacak bir teknik adam gelmeli. 

Fenerbahçe kadrosunun güçlü bir figüre ihtiyacı var

Ne kariyeri kimse almak istemedi ki 17 takım değiştirdi kimse İsmail Kartal'a gelsin demedi. İsmail hoca gelen hocaya takımı yazın verecek. 4-5 ay boyunca çalışacak. İsmail Kartal önümüzdeki yılın planlamasını yaparken hem Türkiye Kupasına hem de Avrupa'ya bakacak.Lucescu Löw Bilic. Hep gündeme gelir. Severim Löw'ü de Türkiye'deki en iyi dostu da İsmail Kartal'dır. Türkiye'de yardımcı antrenörlük yelek değiştirmek gibidir. Yardımcı teknik adamlar fikirlerini söylerler ama son kararı teknik direktörler verir. Fenerbahçe kadrosunun güçlü bir figüre ihtiyacı var. Futbolcular havlu atmaya müsait ve attı. Bu takıma İsmail Kartal yeter mi bence yetmez. Ben İsmail Kartal'ın yerinde olsam birinin altında çalışmayı kabul etmem. Ne Fenerbahçe Löw'ü ne Löw Fenerbahçe'yi beklesin. Dünyada Löw'den başka teknik adam mı yok. Ali Koç'un artık bir kredisi kalmadı. Ne kadar katkın olursa olsun başarısız olursan devam edemezsin. Löw gelse Jesus gelse futbolcunun bakışı da farklı olur. Ama Türk teknik adamlarla bunu futbolculara yapamazsın. Löw geliyorsa geliyor yoksa hoşcakal demek lazım. Ali bey'in taraftardaki enerjisi de düştü. Benim sportif direktör gibi bir niyetim yok. Öyle bir şey de yok ben Fenerbahçe için sabaha kadar tesislerde de dururum.