AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Rıdvan Dilmen: Konya seyircisi, Mete Kalkavan'a küfretti ama doğru karttı

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 27 Ara 2021 - 20:58 / Son Güncelleme : 28 Ara 2021 - 00:33

Süper Lig'in 19. haftasında Beşiktaş, deplasmanda Konyaspor'la karşılaşırken müsabakayı Rıdvan Dilmen TRT Spor'da yüzde yüz futbolda değerlendirdi.

Beşiktaş, deplasmanda ligin formda takımlarından Konyaspor'la karşılaştı.90 dakika Konyaspor'un 1-0 üstünlüğü ile sona ererken maçı Rıdvan Dilmen TRT Spor yüzde yüz futbol programında yorumladı.

 

 

Konya seyircisi hakeme küfretti

Dilmen: Siyahlı oyuncularla beyazlı oyuncular çok yakın birbirine temaslı bir oyun var. Hakem içinde kolay bir maç değil. Konyaspor önce bir sonra üç Beşiktaş önce üç sonra bir puan istiyor. M'Poku'nun sarı kartından sonra Konya seyircisi, Mete Kalkavan'a küfretti ama doğru karttı.

Vida'ya gösterilen sarı kart yanlıştı

Beşiktaş ilk yarıda daha çok topla oynadı. Larin'in etkinliğini arttırması lazım. Konya savunmasını kenarlardan açmak lazım. Ghezzal'in daha etkili olması lazım. Vida gelip kaptan olarak ayırması sarı kart görmemesi lazımdı. İtirazdan değil oradan buraya geldiği için gördü. Konyaspor'un en tehlikeli tarafı savunma yaparken bence. Vida'da kart var dikkat etmesi lazım. 

Ahmet Hassan'ın girmesi çok önemliydi

Konyaspor oturmuş bir kadroya doğru bir teknik adamla güzel bir ritim yakaladı. 39 puan alması Konya'nın muazzam bir şey.Konyaspor diri olarak gördüm ama maç Beşiktaş'a daha yakındı. İlhan hocanın takımları hep temaslı oyun oynuyor. Konyaspor'un oyuna Ahmet Hassan'a alması da çok önemliydi. Hakem içinde oynatmak başka sertliğe müsaade etmek başka bir şey. 

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'dan iyi. 4 puan Beşiktaş'tan, 5 puan Galatasaray'dan fazla ama 4. sırada.

Önder hoca ile devam edilebilir

Ahmet Nur Çebi'nin kredisi var teknik adam konusunda. Çok para harcandı hem Sergen Yalçın hem Abdullah Avcı için. Ama Önder hocayla devam edilmesi mantıklı olabilir. İyi bir hesap yapmak lazım. Önder hocayla devam edilirse iki ileri, bir geri, iki ileri, bir geri olur. Beşiktaş taraftarı buna hazır olsun. Ahmet Nur Çebi, ne kadar söylerse söylesin şampiyon olacağız diye, oyuncular olamayacağını biliyor.