AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Rıdvan Dilmen neden ekrana çıkmadı?

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 24 Ara 2021 - 17:21 / Son Güncelleme : 10 Oca 2022 - 20:54

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarından hemen sonra TRTSpor'da yayınlanan %100 Futbol'da Rıdvan Dilmen neden Beşiktaş maçı sonrası yoktu? İşte detaylar...

AJANSSPOR-HABER

Yıllarca çalıştığı NTV'den ayrılan ve bir süre ara verdikten sonra bu sezon TRTSpor ile yeniden ekranlara dönen ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen'in dün akşamki Beşiktaş-Göztepe maçından sonra ekranlara gelmemesi dikkat çekti.

Gözler Rıdvan Dilmen'in yerine Nihat Kahveci

Dört büyüklerin her maçından sonra olduğu gibi izleyiciler ekran başına geçip Erbatur Ergenekon'un sunduğu ve Rıdvan Dilmen'in de yorumcusu olduğu % 100 Futbol'u beklemeye başladı. Ancak Dilmen ekranlarda yoktu. Yerine Özgür Buzbaş'ın sunduğu, Nihat Kahveci ve Alp Pehlivan'ın yorumcu olarak yer aldığı 'Futbol Gecesi' programı yayına geçti.

Beşiktaş maçından sonra ekranda yoktu

Dilmen, Salı günü Adanademirspor-Galatasaray maçının kapanışında Erbatur Ergenekon'un "Bu hafta hep buradayız hocam" sözü üzerine "İnşallah, sağlık oldukça" diyen yanıt verdi. Nitekim Çarşamba günü oynanan Vavacars Fatih Karagümrük-Fenerbahçe maçından sonra da Dilmen ekrandaydı. Ama dün yoktu.

Çarpıcı iddialar ve el hareketi

Ajansspor olarak yaptığımız araştırmada Dilmen'in Perşembe akşamı neden yayına çıkmadığına dair sorunun cevabı kurum içinde de bilinmiyor. Bu da akla acaba Çarşamba akşamı Fenerbahçe maçı sonrası yaptığı yorumlardan ötürü mü Dilmen ekrana çıkartılmadı sorusunu gündeme getirdi. Çünkü Dilmen, Fenerbahçe maçı sonrası yaptığı yorumlarda "Türkiye'de futbol temiz oynanmıyor. TFF ve Kulüpler Birliği beni çağırsın bildiğim her şeyi anlatayım" dedi.

Hafta sonu ekranlara gelecek mi?

Hakem atamaları konusunda oldukça sert yorumlar yapan ve akıllara bir çok soru işareti sokan Rıdvan Dilmen'in yorum yaparken yaptığı ve argoda nahoş bir anlamı olan bir el hareketi de sosyal medyada tepki çekti. Tüm bu olanlardan sonra TRT yönetiminin Rıdvan Dilmen'e dair bir tasarrufta mı bulunduğu sorusunu akıllara getirdi. Hatfa sonu oynanacak maçların ardından % 100 Futbol ekranlara gelip gelmeyeceği merak konusu. TRTSpor'un yayın akışında Cumartesi saat 16.45 '% 100 Futbol' programı görünüyor.

60  bin lira maaş tartışması

Rıdvan Dilmen'in TRTSpor'a başlamasıyla birlikte aldığı ücret de büyük tartışma yaratmıştı. Aylık 60 bin lira maaş aldığı iddiaları Türkiye Büyük Mille Meclisi'ne (TBMM) kadar taşınmıştı. Dilmen ise yaptığı açıklamada, kendisine teklif edildiğini ancak TRT'den ücret almadığını açıklamıştı. Dilmen'e maaş yerine program içindeki özel reklamlardan ücret tahsis edildiği tahmin ediliyor.