Rıdvan Dilmen: "Nihat Özdemir kimseyi zor durumda bırakmasın"

12 Ocak 2020 21:07- Son Güncelleme - 12 Ocak 2020 21:07
Google news abonelik

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un yaptığı açıklamaları ve TFF tarafından belirlenen Lisans Talimatı'nı değerlendirdi.

Rıdvan Dilmen yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Ali Koç'un TBB ile yapılan anlaşmaya karşı olduğunu her fırsatta dile getirdiğini söyleyen Rıdvan Dilmen, "Ali Koç, 'Bana 250 milyon TL verirseniz bu işten zararı çıkarım' dedi. Diğer kulüpler gidip direkt imzaladılar. Yarın bir gün ödeyemesek bile öteleme alırız, dedi. Ali Bey hala söylediğinin arkasında. O da başka bankalarla görüşmeler yaptı ve yapılandırmaya gitti. Tahkim Kurulu'nun aldığı karar bununla alakalı değil. Bu Sicil Kurulu'na sunduklarında sorun kalkar. Fenerbahçe ret alsa dahi vicdanen olmaz" dedi.

Nihat Özdemir'e seslendi

Nihat Özdemir'e seslendi

Nihat Özdemir'e seslenen Dilmen, "Limit artırımını herkes içten içe istiyordu. Beşiktaş 40 bin Euro'ya transfer yaptı. Nihat Bey kimseyi zor durumda bırakmasın. Ona kim söyledi? '%40, %50 isteyen ilk önce imzayı attı' diyor Ali Koç. Kim söyledi" ifadelerini kullandı.

Yapılandırmanın 10 yıllık olması gerektiğini söyleyen Dilmen, "Bugün bu kadar siyaset konuşuluyorsa sebebi TFF'dir. Ayın 10'nun açıklama yapıyorsunuz. 11'inde imza alıyorsunuz. Kulüpler bizim kulüplerimiz. Devlet, yapılandırmaya yardımcı olmuş. Keşke 10 yıl yapsaydı. 2-3 sene sonra nasıl ödeyeceksin ana parayı? İlk faizde sekecekler. Mümkün değil" dedi.

Transfer hamleleri hakkında...

4 büyük takımın transfer hamlelerini değerlendiren deneyimli yorumcu, "Fatih Terim eğer Arda Turan'ı isterse, Mustafa Cengiz bu transferi tamamlar. Fenerbahçe'ye sol bek lazım. Ondan sonrası ekstra olur. Bunları ekonomik olarak söylüyorum. Beşiktaş ise 40 bin Euro'ya maden buldu. Bu tesadüf oldu, iyi de oldu. Trabzonspor, Ndiaye ile daha diri bir takım haline geldi" ifadelerini kullandı.

"Galatasaray'ın Fatih Terim'i transfer etmesi lazım"

"Galatasaray'ın Fatih Terim'i transfer etmesi lazım"

Rıdvan Dilmen'in diğer değerlendirmeleri şu şekilde:

Galatasaray kimlerle yollarını ayıracak? Galatasaray'da Muslera vazgeçilmez. Luyindama da ikinci sıradaydı. Babel ise 3. sıradaydı benim için. Anlamadım ben. Belki oyuncu gitmek istemiştir. Teknik olarak bu karar alındıysa bence yanlış. Ben Onyekuru yerine Babel'i tercih ederim. Galatasaray'ın en büyük transferi Fatih Terim olur. Teknik direktörlüğe dönmeli. İlk yarıda yapamadı. Bunu hakaret olarak söylemiyorum. Bugün antrenmanı izledim, çok canlı gördüm. Galatasaray ilk 5 haftada 12 ila 15 arasında puan almalı.

"Guilherme 10 numara oynamaz"

"Guilherme 10 numara oynamaz"

Guilherme ilk 11'de oynar mı, bilmiyorum. Bence Lens ve Diaby'ye göre daha iyi olur. 10 numara mevkiisinde oynamaz. Forvet arkası oyuncusu ya Necati ya da Alex gibi olacak.

Comolli, beni ilgilendirmiyor! Comolli'nin faydalı olma şansı olduğunu düşünmüyorum. Bu hassas bir konu.