Rıdvan Dilmen o tehlikeye dikkati çekti!

Türkiye Futbol Federasyonu, liglerin ne zaman başlayacağı konusunda açıklama yaptı. Spor yazarı ve yorumcusu Rıdvan Dilmen gündemi değerlendirdi. Dilmen, bu kararı alanların TFF olmadığına vurgu yaptı ve olası tehlikelere dikkati çekti. Ligler ne zaman başlamalı? Rıdvan Dilmen ne düşünüyor? Kontratı biten oyuncular ne olacak? Dilmen cevapladı.
3 Nisan 2020 14:36- Son Güncelleme - 3 Nisan 2020 14:44
Google news abonelik

Spor yazarı ve yorumcusu Rıdvan Dilmen, futbol gündemiyle ilgili yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. NTV yayınına telefon bağlantısıyla katılan Dilmen, TFF’nin liglerin geleceğiyle ilgili yaptığı açıklamayı yorumladı. Ligler ne zaman başlamalı? Rıdvan Dilmen ne düşünüyor? Futbolcu kontratları ne olacak? Dilmen tüm bu sorulara yanıt verdi. Rıdvan Dilmen’in değerlendirmeleri şu şekilde:

Rıdvan Dilmen: "Kararı TFF almadı"

Öncelikle TFF'nin aldığı bir karar değil bu. Sonuçta 2 gün önce UEFA'nın 55 ülke ile yaptığı toplantıdan çıkan karar. Yani; UEFA'nın kararına göre Haziran'dan önce futbol başlamayacak. Bu sadece bizim özelimizde değil, tüm Avrupa'ya aynı karar söylendi. Biz kendi kendimize karar vermedik.

Rıdvan Dilmen: "Uzun yıllar futbolu etkileyecek"

Ancak; Temmuz başında da futbola başlanmazsa, ne olur? Bu daha soru işareti. Dünyanın yaşadığı bu kriz futbolu da etkileyecek. Her şey normale döndüğünde bile uzun yıllar kriz futbolu etkileyecek gibi gözüküyor.

Sözleşmesi biten futbolcuların durumu için ne düşünüyor?

Sözleşmesi biten futbolcuların durumu için ne düşünüyor?

Biz kulağımızı hep tersten tutuyoruz. Örneğin; Mayıs ayında birçok sporcunun kontratı bitiyor. Haziran'da futbol başlayacak diyorsunuz ama... Önce bu sorunlar çözülecek. Sonra dünyadaki sağlık tahakkuk edilecek ve ona göre karar verilecek. Bu sadece dünya futbolunun gazını almış olmak için yapılmış bir açıklama.

Rıdvan Dilmen: "Önce teşhisi bulacaksınız, sonra çözümü"

Mayıs’ta kontratı bitecek olan en az yüzde 30'luk bir kısım var. Sözleşmesi biten oyuncu kontrat yapmadan Temmuz'da oynar mı? Önce teşhisi bulacaksınız, sonra çözümü bulacaksınız, tarih belirtmeyeceksiniz. Önce UEFA'nın sistemi oturtması lazım.

Rıdvan Dilmen: "Altı dolu olmayan öylesine bir karar"

FIFA bildiğim kadarıyla futbola bir fon arıyor. Mesela Türkiye bu konuda biraz geride. Şu anlamda söylüyorum, Bundesliga 4,5 milyar Euro kâr açıkladı, Türkiye Ligi 14 milyar TL zararda. Onlar bile bu oranlarla zorluk yaşayacaklar. Bizi borçlandıran kim? Mevcut kulüpler. Büyük kulüpler hem bizi borçlandıracaklar sonra da bir o kadar da para kullanacaklar. Bu konularda devlet yardım ediyor ama bizim ülkemizde zaten devlete ve bankalara olan borçlar inanılmaz. Önümüzü göremiyorum. UEFA'nın bugün aldığı karar, altı dolu olmayan öylesine bir karar. (Fanatik)

Kornerden gelişine muhteşem vurdu! İnanılmaz bir gol...