AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Rıdvan Dilmen: "Nazilli İlçe Stadı'nın Adı 5 Eylül Stadı Olsun"

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 01 Oca 2022 - 13:07 / Son Güncelleme : 01 Oca 2022 - 14:18

Aydın'ın Nazilli ilçesinde doğup büyüyen, yorumcu Rıdvan Dilmen; Nazilli İlçe Stadı'nın adının 5 Eylül Stadı olarak değiştirilmesini önerdi. İşte detaylar.

Aydın'ın Nazilli ilçesinde doğup büyüyen, Türkiye'nin ünlü eski futbolcularından, yorumcu Rıdvan Dilmen; Nazilli İlçe Stadı'na kendi isminin verilmesi fikrine karşı olduğunu açıkladı. Stadın adının, 5 Eylül Stadı olarak değiştirilmesini önerdi. 

"Asla istemiyorum"

Nazilli Sümerspor'da futbola başlayan Dilmen, katıldığı bir televizyon programında son dönemde Fatih Terim, Şenol Güneş, Mustafa Denizli gibi büyük başarılar yakalamış teknik direktörlerin isimlerinin statlara verilmesinin kendisine sorulması üzerine, "Statlara hocalarımızın isimleri konuluyor. Doğup büyüdüğüm, yetiştiğim, futbola Nazilli Sümerspor da başladığım Nazilli'de benimle ilgili bir tasarruf olmasını asla istemiyorum. Şu anda Nazilli Şehir Stadı olarak devam ediyor. Eğer uygun görürlerse 5 Eylül Stadyumu olarak değişmesinde fayda var. Çünkü; 5 Eylül Nazilli'nin kurtuluşudur. Eğer değerlendirirlerse mutlu oluruz" dedi.