Rıdvan Dilmen: ''Sergen Yalçın, Barcelona...''

1 Şubat 2020 21:34- Son Güncelleme - 1 Şubat 2020 18:57
Google news abonelik

Süper Lig'de 20. hafta maçında yeni teknik direktör Sergen Yalçın yönetimindeki Beşiktaş, Çaykur Rizespor ile deplasmanda karşı karşıya geldi.

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, NTV'de yayınlanan %100 Futbol programında karşılaşmayı değerlendirdi.

''Burak Yılmaz, Türkiye'nin en çok ofsayta düşen oyuncusu''

"Abdullah Avcı sezon başından beri tartışılıyordu. Biraz şampiyonluk yarışı dışında kalınca, Sergen Yalçın göreve geldi. Sergen Yalçın baskısı zaten büyüktü. Yönetim de taraftarın isteğine cevap verdi, ayrıca Sergen Yalçın'ın adamlığına, zekasına güvenildi. Türkiye'nin en çok ofsayta düşen oyuncusu Burak Yılmaz'dır ama baktığımız zaman bu maçta hiç ofsayta düşmedi."

''Sergen Yalçın, kendini kabul ettirdi.''

''Sergen Yalçın, kendini kabul ettirdi.''

''Abdullah Avcı ile takımın bu kadar kötü gideceğini düşünmüyordum. Sergen Yalçın bir gün gelecekti ama bu kadar erken beklemiyordum. İlk maçta Sergen Yalçın'ın fiziksel katkısı olamaz tabii ki... Sergen Yalçın'ın oyuncuya karşı kendini kabul ettirecek ağırlığı vardır. Barcelona'da oynamış oyuncu da olsa takımda, bu ağırlığını hissettirir. Oyuncular da ne kadar büyük kredisi olduğunu görmüştür. İyi futbolcudan %90 iyi antrenör olur. Maradona'yı örnek göstermek doğru değil. Sergen Yalçın'ın avantajı da var. Taraftar çok seviyor. Oyuncular diyor ki 'Bize kim geldi?' 8 kupalı bir hoca muamelesi görüyor. Fatih Terim muamelesi gördü.''

''Boateng, Diagne gibi...''

''Boateng, Diagne gibi...''

"Oyuncuları güncel değerlendirmemek lazım. Kevin Prince Boateng şu an için kapalı kutu. Birçok takımda oynamış ve hepsi, demek onda bir şey görmüş. Mbaye Diagne gibi... Diagne olacak anlamında söylemiyorum ama oyuncuda bir yetenek var."

İlk yarı kısa söylemleri;

''Beşiktaş’ın Burak Yılmaz’la bulduğu gol nefisti. Barcelona golü gibiydi. Ofsayt olsaydı yazık olurdu. İki takımın değişikliğe gideceklerini düşünmüyorum. İki takım teknik direktörünü de yakından tanıyorum. Çok kuvvetli ve taraftarın sevgilisi olan bir teknik adam geldi. Bu yüzden Beşiktaş’ta kalmak isteyenler ellerinden geleni yapacaktır. Rize, Beşiktaş’ın hatasını bekliyor.''

 

En İyi Kurtarışlar | Bundesliga (2019/20 - 01-25. Hafta)