"Ahmet Ağaoğlu üzerinden Trabzonspor'a haksızlık ediyorsunuz"

Yorumcu Rıdvan Dilmen, Süper Lig'in 30. haftasında oynanan Galatasaray-Trabzonspor mücadelesini değerlendirdi.
5 Temmuz 2020 22:02- Son Güncelleme - 5 Temmuz 2020 22:06
Google news abonelik

AJANSSPOR

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Süper Lig'in zirve yarışını yakından ilgilendiren Galatasaray-Trabzonspor mücadelesini NTV'de yayınlanan %100 Futbol programında değerlendirdi.

"Profesyonelliğe yakışmadı"

İlk yarıda Feghouli'nin gördüğü kırmızı kartı değerlendiren Rıdvan Dilmen, "Feghouli'nin yaptığı hareket profesyonelliğine yakışmadı. Canı acıdı ama yapmaması lazım. 11'e 10 da olsa Trabzonspor'un Galatasaray karşısında mutlaka 2'yi bulması lazım. 2'yi bulursa fark da olabilir, Galatasaraylı oyuncular çok gerildi. Fatih Terim'in oyuncularına sakin olmasını söylemesi gerekiyor.dedi.

"Sahada hakem yok"

Cüneyt Çakır'ın ilk yarıdaki performansı hakkında net konuşan Dilmen, "Hakem yorumu yapmayacağım çünkü maçta hakem yok. Hakem yok maçta. İki tane kritik kararı gözünün önünde vermedi. VAR'dan sonra kararlar geldi." ifadelerini kullandı.

"Süper Lig'de ilk iki değişmez"

"Süper Lig'de ilk iki değişmez"

Süper Lig'de ilk ikinin değişmeyeceğini düşündüğünü belirten Rıdvan Dilmen, "Galatasaray, pandemi arasından sonra mental anlamda düşüşe geçti. Tutan ve atanlar gitti. Muslera olsa zaten, 1 puan cepte çıkıyorsun, Muslera böyle bir kaleci. Fatih Terim’in maç sonu röportajında kısa bir konuşma yapıp çıkacağını düşünüyorum. Belki de hiç konuşmayacaktır. Süper Lig’de ilk 2’nin değişme şansı yok. Kızım avukatlık okuyor. Böyle avukat olacaksan okuma kızım, buradan söylüyorum. Bu ceza iyilik değildir, kötülüktür. Ahmet Bey (Ağaoğlu) üzerinden Trabzonspor'a kötülük ediyorsunuz. Buna karar veren hukukçular nasıl bir vicdan sahibi, evlerine nasıl giriyorlar?şeklinde konuştu.

"Türk hakemliğinin kara yılı"

Türk hakemlerini eleştiren Rıdvan Dilmen, "TFF Başkanı olsam hakemlerin %70’ini görevden alırım. Bu yıl, Türk hakemliğinin kara yılıdır." dedi.

Yaya Toure, kırmızı kart rekorunu eline aldı