AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Son Dakika | Beşiktaş'ta Rıdvan Yılmaz'dan Transfer Açıklaması

Ajansspor Editör
Salim Manav
İlk Yayınlanma : 04 May 2022 - 09:59 / Son Güncelleme : 04 May 2022 - 10:20

Beşiktaş'ta son dakika haberi: Siyah-beyazlıların altyapısından yetişen ve bu sezon gösterdiği performansla Avrupa'ya transferi gündemde olan Rıdvan Yılmaz, açıklamalarda bulundu.

AJANSSPOR HABER

Beşiktaş'ta sergilediği performansla göz dolduran ve A Milli Takım'a yükselen Rıdvan Yılmaz'dan transfer açıklaması geldi. 

Hürriyet'e konuşan Rıdvan Yılmaz, Avrupa hayalinin olduğunu söyledi. 

"Cenk Tosun gibi para kazandıracak durumda isem..."

Son günlerde adı sıkça transfer piyasasında geçen Rıdvan Yılmaz, "Benim yuvam Beşiktaş. Kulübümün menfaatleri doğrultusunda hareket ederim. Menajerim aracılığı ile birçok teklifler geldiğini duyuyorum ama ilgilenmiyorum. Beşiktaş’ta kalıcı olmak istiyorum ama kulübüme geçmişte Cenk Tosun gibi para kazandıracak durumda isem karşı koymam. Türk futbolcusunu Avrupa’da en iyi şekilde temsil ederim. Tabii her futbolcunun hedefi vardır. İngiltere’de oynamak en büyük hayalim. Bir gün neden olmasın" dedi ve ekledi:

"Günde 2 saat İngilizce dersi alıyorum"

"Daha yolun başındayım. Öğreneceğim çok şeyler var. Her geçen gün kendimi geliştiriyorum. Takımdaki tecrübeli oyuncuların birikiminden yararlanıyorum. Özellikle fizik ve kondisyon eksiğimi kapatmak için sürekli çalışıyorum, sakin ve teknik oynamayı sürdürüyorum. Beşiktaş ve milli takımda başarılı olmak istiyorum. Bu arada günde 2 saat İngilizce dersi alıyorum."

"Futbola sol açık olarak başladım"

"Sol açık oynamak ister miydin?" sorusuna genç futbolcu, "Bana ilk A takım formasını Şenol Güneş hocam verdi Rizespor maçında. İnanılmaz mutlu olmuştum. Futbolu başladığımda sol açık oynuyordum. Teknik direktörlerim sol bekte daha yararlı olacağımı düşündüler. Sistem neyi gerektiriyorsa ona yapıyorum. Sol bekte de mutluyum. Ofansif düşünceye sahibim. Daha hızlı olmak için çalışıyorum" yanıtını verdi.

Valerien Ismael'e övgü dolu sözler

Yeni teknik direktörü Valerien Ismael'i de değerlendiren Rıdvan, "Valerien başarıya aç, gençliğe önem veren, bilimle çalışan ve sürekli istatistikleri inceleyen, önemli bir teknik adam. Geldiği günden bu yana bizleri moral ve motivasyon olarak diri tutmaya çalışıyor. Empati yaparak bizlere hatalarımızı anlatıyor. Ondan öğreneceğimiz çok şey var. Bizlerin maç içinde yaşadıklarını hissediyor. Bireysel hatalarımızı tek tek anlatıyor. Çalışkan ve hırslı." ifadelerini kullandı.

"Benim tek idolüm var o da Marcelo"

Örnek aldığı ismi açıklayan genç yetenek, "Sol kanatta tek isim var Caner Erkin, Yabancı olarak Marcelo, Alphonso Davies. Caner ağabey bana her zaman destek verdi. Ama benim tek idolüm var o da Marcelo" diye konuştu.

"Güneş suladı, fidan budadı, Sergen Yalçın ortaya çıkardı"

Rıdvan Yılmaz sözlerini şu şekilde tamamladı:

 "Şenol Güneş hocam benim yetişmemde başlangıç oldu suladı, Abdullah Avcı’nın yardımcısı Şenol Fidan budadı, destekledi, Sergen Yalçın hocam beni ortaya çıkardı. Valerien Ismael hoca ile yeni hedeflere yelken açtık."