TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Bugün MHK Başkanı Lale Orta İle Görüşecek

İsa Kethüda
20.03.2023 - 09:35 | Son Güncellenme: 20.03.2023 - 09:41

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, son dönemde yaşanan tartışmalarla ilgili bugün MHK Başkanı Lale Orta ile bir görüşme yapacak. İşte haber ile ilgili detaylar.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Bugün MHK Başkanı Lale Orta İle Görüşecek

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin, son dönemde yaşanan tartışmalarla ilgili bugün Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Lale Orta ile bir görüşme yapacağı ve bu görüşmenin sonrasında da bir açıklama yapılmasının beklendiği iddia edildi.

Lale Orta'nın eski hakemlere tepki gösterdiği iddia edilmişti

Akşam'da yer alan habere göre; Merkez Hakem Kurulu Başkanı Lale Orta'nın, Galatasaray-Kasımpaşa maçında Ryan Donk'un Zaniolo'ya yaptığı harekete "Kırmızı kart" diyen yayıncı kuruluştaki eski hakemlere tepki gösterip, özet görüntüleri değiştirttiği ileri sürülmüştü. 

Orta iddiaları yalanladı

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Lale Orta, yazılı bir açıklama yaparak bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını duyurdu. Ancak yayıncı kuruluşun yetkilileri ile bir görüşme yapıldığını ifade etti. Aslan ise yaptığı açıklamalarda federasyonun bu konu ile ilgili bir soruşturma başlatmasını istedi.

İlgini Çekebilir
Galatasaray'dan Fenerbahçe ve Lale Orta'ya gönderme!
Habere Git

Mehmet Büyükekşi'nin haberi yok

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin, MHK Başkanı Lale Orta'nın yayıncı kuruluş yetkilileri ile yaptığı görüşmelerden daha önceden bilgisi olmadığı öğrenildi.

Büyükekşi, Orta ile bir araya gelecek

Başkan Büyükekşi bugün MHK Başkanı Lale Orta ile Riva'da bir araya gelecek. Bu görüşmede son dönemde yaşanan gelişmeler masaya yatırılacak.

Görüşme sonrası TFF'nin bu konu ile ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

İlgini Çekebilir
Fenerbahçe'den isyan! SİSTEMİNİZ SİZİN OLSUN!
Habere Git
Senin için hazırladığımız haberler