Fenerbahçe TFF'den ne talep etti?

Son dakika haberi.. Türkiye Futbol Federasyonu'nda (TFF) yapılan harcama limiti görüşmesi sona erdi. Fenerbahçe ne talep etti, Kulüpler Birliği ne istedi? Peki harcama limitleri değişecek mi? TFF ne karar verecek? İşte detaylar...
10 Ağustos 2020 17:34- Son Güncelleme - 10 Ağustos 2020 17:34
Google news abonelik

TFF yöneticileri ile Kulüpler Birliği temsilcilerinin yaptığı kritik toplantı sona erdi.

TFF'nin Riva'daki tesislerinde düzenlenen toplantıya; TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF Yönetim Kurulu üyeleri, TFF Kulüp Lisans Kurulu üyeleri ile Kulüpler Birliği Vakfı ve Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, vakfın başkan yardımcı ve Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, başkan yardımcısı Yusuf Günay, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk ve Kasımpaşa Kulübü yöneticisi Fatih Saraç katıldı.

Öğleden sonra başlayan toplantı, yaklaşık 3 saat sürdü. Toplantının ardından kulüp temsilcileri Riva'dan ayrılırken TFF Yönetim Kurulu, TFF Kulüp Lisans Kurulu ile yaklaşık 1 saat süren bir toplantı daha yaptı.

 

TRT Spor'un haberine göre; toplantıda Fenerbahçe, ana para ödemesinin harcama limitlerinden kaldırılmasını talep etti. Nihat Özdemir, bu konuda tüm kulüplerin ıslak imzasının olması gerektiğini söyledi.

Trabzonspor kabul etmezken, Galatasaray ise önümüzdeki sezondan itibaren geçerli olmak üzere kabul etti.

Bu arada Kulüpler Birliği, harcama limitlerindeki yüzde 15'lik sapmanın yüzde 40'a çıkarılmasını istedi.

En başarısız 10 penaltı atışı! Part 2