Rıza Çalımbay: "Ben her şeye varım!"

24 Nisan 2020 23:03- Son Güncelleme - 24 Nisan 2020 23:08
Google news abonelik

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, TRT Spor ekranlarında yayınlanan "Spor Akşamı" programına özel açıklamalarda bulundu. İşte Ajansspor'un sizler için derledikleri...

Liglerin tekrar başlaması hakkında konuşan Rıza Çalımbay: "Ligi başlatmamız için ortamın çok iyi olması lazım. Küçükte olsa riske girmemek lazım. Tenis gibi bir oyun değil. Ortam düzeldikten sonra başlatılmasından yanayım."

"Oyuncuları motive etmek çok zor..."

Sezonun geri kalanında oyuncuları motive etmekte zorlanabileceğini söyleyen deneyimli teknik direktör: "Bu işe kalkışan biri olsam teknik direktörlerin fikrini de alırım. Kafamda olan tek bir şehirde olup bitirilmesiydi. Ama Antalya söylendi orada Temmuz'da bitirmek çok zor. Sıcaklığı bırakın nemden dolayı oynayamazsınız. Ondan dolayı da olmadı. Seyircisiz oynanması da mantıklı, güzel öyle de yapılabilir. Çarşamba-Pazar'da oynanabilir. Toplam 8 maç var. Kupa maçını da eklersek tabii oynanır. Oyuncuları motive etmek çok zor, onları motive etmemiz lazım. Temaslı ve mücadele işi ondan dolayı motive olmamız lazım." ifadelerini kullandı.

"Ben herşeye varım!"

"Ben herşeye varım!"

Her şeye hazırlıklı olduğunu söyleyen Sivasspor teknik direktörü: "Ortam iyi olmazsa bence oynamak riskli olabilir, ortam iyi olacaksa oynayalım sorun değil. Şartlara göre herkesin kabul etmesi gerekir. Ben herşeye varım. Plaf-Off'da oynarız, tescilde olur, çıkarda oynarız. Lig dondurulabilir. Haziran ayının sonu da beklenebilir. Temmuz'un sonunda da ligi bitiririz. Ne gerekiyorsa o  yapılsın. Önemli olan insan sağlığı. Liglerin tescil edilmesi kararı çıkarsa TFF böyle uygun görürse kimse sorun yapmaz. Oyuncularım sağlığı daha önemli. Takımı hazırlamak bizim için sorun değil. 3 hafta içinde de hazırlarız, gerekirse 2 hafta içinde de hazırlarız. Önemli olan insan sağlığı. Herkes maske, eldiven, sosyal mesafe ile uğraşırken bizlerin futbolcuları sahaya sürmemiz ne kadar verimli olur bilemeyiz. Sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz. UEFA'nın açıklamasına göre biraz daha uzayabilir. Biz her duruma hazırız"

"Deplasmana gidip oynamada sorun olacağını sanmıyorum. Olaylar düzelirse çıkıp mücadelemizi veririz. Herkes aynı fikirde olmaz. Biz de oynamak istiyoruz. Kesinlikle oynamak istiyoruz. Ama Sağlık Bakanı, TFF durumu inceleyip, herkesin yorumunu alarak karar verecek. Ben kendi fikrimi söylüyorum. Başkanımızın düşüncesi farklı olabilir. Ben oynamak istiyorum." ifadelerini kullandı.

"Aksilikler olmasa daha farklı işler yapabilirdik"

Büyük kulüplerin 1 oyuncuya verdiği para ile kadro kurabileceğini söyleyen Çalımbay: "Çok iyi bir yönetimimiz var. Yıllardan beri buradalar. Türkiye'nin en sıkıntısız kulüplerinden birisi. Herkes gününde parası alır. Çok iyi taraftar ve kamuoyuna sahibiz. Herkes birlik ve beraberlik içinde... Ligin ilk yarısını çok iyi şekilde lider bitirdik. Biz deplasmanda dahi her maç gol attık, gol atmadığımız maç yok. Biz deplasmanlarda çok kritik maçlar kazandık. Gol atmadığımız maç yok. Bir tek Antalya maçı var ama ona rağmen o maçı da kazanabilirdik. İkinci yarı tek sıkıntımız kupa maçlarımız. Kupa maçlarımızı böyle oynatacaklarını bilseydim kesinlikle kupa maçlarına başka takımla çıkardım. Kupa maçlarında sakatlar verdik ve sorunlar yaşadık. Büyük kulüplerin 1 oyuncuya verdiği para ile kadro kurabiliyoruz biz. Kadro derinliği sıkıntısı yaşadık. Çok iyi 3-4 oyuncu alabilsek çok farklı olabilirdi. Ben takımımdan memnundum. Çok iyi şeyler yapabilirdik. O aksilikler olmasa daha farklı işler yapabilirdik."

"Mert Hakan ve Emre Kılınç..."

"Mert Hakan ve Emre Kılınç..."

Son olarak Mert Hakan ve Emre Kılınç hakkında konuşan Rıza Çalımbay: "Mert Hakan ve Emre'yi istediler. İstemeleri de normal. Tabii ki ikisinin gitmesinde hiçbir sorun yok. Sezon bitmişse gidebilirler, özellikle Mert Hakan bu sezon inanılmaz performans sergiledi. Hak ettiği yere geldi. İkisi de heryere gidebilir. Kalan bu 8 maçı onların da çok iyi bitirmesi lazım. Buradan onları çok iyi uğurlarız. Biz de Galatasaray'a gidecekler diye duyduk, net değil. Bu tür dedikoduların çıkması iyi değil. 8 maç kalmış onlar bitsin öyle çıksın. Ben iki oyuncumla da konuştum ikisi de bir yere demeç vermedik dediler." ifadelerini kullandı.

Duraklamalarda 4 gol birden!