• Diğerleri

Rıza Çalımbay: "Mert Hakan'ın gol sevinci yanlış anlaşıldı"

22 Şubat 2020 01:27- Son Güncelleme - 21 Şubat 2020 22:27
Google news abonelik
Rıza Çalımbay: "Mert Hakan'ın gol sevinci yanlış anlaşıldı"

Süper Lig'in 23. haftasında zirvenin iddialı ekiplerinden D.G. Sivasspor, A. Alanyaspor’u ekinde konuk etti. Müsabaka ev sahibi ekibin 1-0 üstünlüğü sona erdi.

"Mert Hakan'ın gol sevinci yanlış anlaşıldı"

Karşılaşma sonrası açıklamalarda bulunan Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, "Bugün yorgunluk belli etti. Zaman zaman kötü oynadık ama mücadele ettik. Karşımızdaki takım çok iyi. Ligin en iyilerinden. Böyle zor bir maç bekliyorduk önemli olan kazanmaktı. Biraz rahatladık. Sakatlar da dönünce alternatifli kadromuz olacak. Mert Hakan'ın gol sevinci yanlış anlaşıldı. Kesinlikle Alanyaspor'a yönelik bir şey değil. Onlar da kusura bakmasın. Herkesin zor maçları var. Ligin altı ve üstü karışık. Zor bir lig bizi bekliyor. Biz yukarıdan kopmak istemiyoruz. Hafta bir maç oynayacağımız için dinlenme zamanımız olacak. Bu yarıştan kopmak istemiyoruz. Nerede bitiririz kimse bilemez. Bütün amacımız maç maç bakıp iyi bir yerde bitirmek." ifadelerini kullandı. (AJANSSPOR)

“Pozisyon net penaltı”

 
Haftalar sonra penaltı kazandıkları sorulması üzerine Çalımbay, “Hakkımız ise verilsin ama hakkımız değilse de verilmesin. Pozisyonun net penaltı olduğu söylendi. Onu da iyi bir şekilde kullandık. Mert Hakan Yandaş’ın penaltı sonrası yaptığı şey Aytemiz Alanyaspor’a değildi. O sadece Mert Hakan Yandaş’ın sevinci. O sevinci tribünlere yaptı. Biz her zaman Aytemiz Alanyaspor ile dostça, kardeşçe maçlarımızı oynamışızdır. Aynı şekilde de devam edecektir. Haftalardır alamadığımız galibiyeti aldığımız için çok mutluyuz. Önemli olan bundan sonra kalan maçlarımız” cevabını verdi.
 

60 metreden attı, 3 puanı getirdi