Rıza Çalımbay'dan Beşiktaş, Burak ve Trabzonspor sözleri!

25 Ocak 2019 14:27- Son Güncelleme - 25 Ocak 2019 17:27
Google news abonelik

Teknik direktör Rıza Çalımbay, Beşiktaş ve Trabzonspor’un gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Rıza Çalımbay’ın açıklamaları şu şekilde;

"Beşiktaş sürprize izin vermemeli"

Beşiktaş bu saatten sonra telafisi olmayan maçlar oynayacak. Ligin başka bir ikinci yarısı yok. Şampiyonluk hedefi varsa kendi evinizde oynayacağız maçı kazanmanız gerekiyor. Futbolda sürprizler olabilir ama buna izin vermemesi gerekiyor. Çok zor maçlardan biri olan Akhisarspor maçını kazandılar. Beşiktaş akıllı oynayarak 3 puan aldı. İkinci yarıya başlamak açısından güven kazandıracak bir maçtı. Beşiktaş’ta güzel şeyler olacağını düşünüyorum.

Burak Yılmaz’a tepki gösterilirse etkileri ne olur?

Burak Yılmaz’a tepki gösterilirse etkileri ne olur?

Burak’ın da diğer futbolcuların da tek düşüncesi takıma katkı vermektir. Beşiktaş taraftarı bambaşkadır. Takıma sonuna kadar sahip çıkacaklarını düşünüyorum. Biz oynadığımız dönemde de bazı maçlarımızı taraftar desteğiyle kazanıyorduk. Bir bütün olacaklardır. Çok fazla protesto olacağını düşünmüyorum.

Quaresma ve sağ bek konusu

Quaresma ve sağ bek konusu

Hiç kimseye kendisine fayda sağlayan oyuncuyu durup dururken bırakmaz. Quaresma konusunda mutlaka başka sebepler vardır. Takımın etkili oyuncularından birisi. İniş ve çıkışlar her futbolcuda olabilir. Önemli olan gerçek Quaresma gibi oynaması. Gökhan Gönül sağ bekte oynuyor ve Adriano da oraya kaydırılıyor. Ama Adriano’nun yeri değil. İyi bir sağ bek olursa Beşiktaş’a kazandırılabilir.

"Trabzonspor’un çeyrek finale çıkmaması sürpriz olurdu"

Trabzonspor’un çeyrek finale yükselmemesi anormal olurdu. Karşısındaki takım da Trabzonspor seviyesinde değil. Giray Hoca’nın emeklerini göz ardı edemeyiz. Trabzonspor iyi transferler yapmıştı. Aldıkları oyuncuların da faydası oldu. İran Milli Takımı’nda olan oyuncular, sakat futbolcular ve transfer yasağı sıkıntı yaşatabilir. Önümüzdeki sıkıntılı maçları Trabzonspor atlatabilirse önü açılabilir.

“Trabzon’un yapısına uygun oyuncular alınırsa her sene şampiyonluğa oynarlar”

“Trabzon’un yapısına uygun oyuncular alınırsa her sene şampiyonluğa oynarlar”

Abdülkadir Parmak iyi bir oyuncu. Biz de Hüseyin’i Uğurcan’ı oynatmaya başlamıştık. Abdülkadir ve Yusuf’u oynatıyorduk. Altyapıdan mutlaka oyuncu çıkar. Yönetimin oraya önem vermeli. Trabzon’daki tek sıkıntı; transfer politikasının daha iyi olması gerektiği. Trabzon’a uygun olan oyuncular alınmalı. Onlar yapılırsa her sene şampiyonluğa oynarlar. Altyapıdan da çok oyuncu çıkacağını düşünüyorum.

"Başakşehir diğer takımlardan daha avantajlı"

"Başakşehir diğer takımlardan daha avantajlı"

Başakşehir takımının en büyük şansı; kulüp başkanı, yönetim ve Abdullah Hoca’nın uyum içinde çalışması. Diğer takımlar gibi üstlerinde baskı yok. Demba Ba ve Robinho gibi oyuncular aldılar. Başakşehir’in büyük bir avantajı var. Diğer takımlar telafisi olmayan maçlar oynarken, Başakşehir avantajlı. Başakşehir avantajını kullanacaktır.

"Yaşlı takım yakıştırmalarına katılmıyorum"

Medipol Başakşehir için yapılan ‘yaşlı takım’ yakıştırmalarına katılmıyorum. Takımı da yavaş yavaş gençleştirebilirsiniz. Bu sene şampiyon olmazsa Başakşehir dağılacak diye bir şey yok. 3 büyük takımlar da çıkış yapacaktır. Bence Başakşehir biraz daha avantajlı.