Rıza Çalımbay'dan transfer ve hedef açıklaması!

Atiker Konyaspor'un yeni teknik direktörü Rıza Çalımbay, sezon öncesi planlamaları ve transfer çalışmaları hakkında konuştu. Konyaspor haberlerini sitemizde bulabilirsiniz...
25 Haziran 2018 14:13- Son Güncelleme - 25 Haziran 2018 17:13
Google news abonelik

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Atiker Konyaspor’un çiçeği burnunda teknik direktörü Rıza Çalımbay, planlamalarını ve hedeflerini anlattı. Konyaspor’u iyi bir noktaya taşıyacaklarını ifade eden deneyimli teknik adam, transfer çalışmaları hakkında da bilgiler verdi.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Rıza Çalımbay’ın açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

Önceliği Avrupa mıydı?

Bizim amacımız tabii ki Avrupa’ydı. Bir kulüple anlaştık ancak son anda sundukları teklifi sıcak bulmadık ve vazgeçtik. Türkiye’den iki takım ile görüştük. Benim istediğim hedefe oynayan bir takım olmasıydı. Konyaspor da gerçekten hedefleri olan bir takımdı. İnşallah iyi bir başlangıç da yapacağız.

"Takıma yapılacak takviyeler önemli"

"Takıma yapılacak takviyeler önemli"

Bu sezon Konyaspor büyük sıkıntılar yaşadı. Ligin sonuna doğru rahatladı. Bizim bu sıkıntıları yaşatmamamız gerekiyor. Birinci amacımız bu. Daha sonrasında yukarıya oynamak istiyoruz. Bu takıma yapılacak takviyeler çok önemli. Yönetim kurulu ile görüştük, izlediğimiz oyuncuları ve pozisyonları belirttik. Yönetim ile aramızda iyi bir uyum var. İnşallah böyle devam eder. Konya çok büyük bir gelişim gösteriyor. Milli maçlar, Süper Kupa burada oynanıyor. Bir spor kenti oldu. Artık başarı sağlamanın vakti. Geçen sezonun üstüne koymamız gerekiyor.

Konyaspor kaç transfer yapacak?

Konyaspor kaç transfer yapacak?

Transfer sayısı önemli değil. Gerekli olan transferleri yapacağız. Fazlalık bizim için iyi değil. İhtiyaç olan bölgeleri tespit ettik ve bu bölgelere transfer olacak. 9-10 oyuncu almayı düşünmüyoruz. Transferi asgari düzeyde tutmak istiyoruz.

Transferler kamp dönemine yetişecek mi?

Geç anlaşmamız bizim için bir dezavantaj oldu. Transferlerin ilk kampa yetişmesi zor gözüküyor. En kötüsü 2.kamp yani yurtdışı kampına yetiştirmek için çalışacağız. Zaten çalışmalara da başladık. Yönetim kurulumuz iyi bir şekilde hızlı hareket ederse belki ilk kamp döneminin sonuna da transferleri yetiştirebiliriz.

"Taraftar 12 değil, bence 1. adamdır"

"Taraftar 12 değil, bence 1. adamdır"

Konya’da başarılı olacaksak ve iyi işler yapacaksak bunda en büyük pay taraftarındır. Destekleri olmadan başarılı olmamız mümkün değil. Taraftar 12. değil bana göre 1.adamdır. İnşallah taraftarımızın desteği ile çok iyi yerlere geleceğiz.