Rıza Kayaalp Güreşi Bırakmayı Düşündüğünü Açıkladı!

Akın Ungan
14.12.2022 - 00:25 | Son Güncellenme: 14.12.2022 - 00:39

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, Yozgat Güreş Eğitim Merkezi'ni ziyaret etti. Kayaalp, Paris Olimpiyatları'ndan sonra güreşi bırakmayı düşündüğünü söyledi.

Güreşte çeşitli başarılar elde etmiş ve birçok uluslararası müsabakada kazandığı madalyalarla ülkemizi gururlandırmış milli sporcu Rıza Kayaalp, Yozgat Güreş Eğitim Merkezi'ne yaptığı ziyarette açıklamalarda bulundu. Yozgat'ta güreş eğitimi alan sporculara tecrübelerini aktaran Kayaalp, Paris Olimpiyatları'ndan sonra sporu bırakmayı düşündüğünü açıkladı.

Memleketine her geldiğinde ziyaret ediyor

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rıza Kayaalp, memleketi Yozgat'a her geldiğinde güreş kariyerine başladığı Eğitim Merkezi'ni ziyaret ettiğini ve burada genç sporcularla bir araya gelerek, antrenman yaptığını anlattı. 

"1-2 yıla güreşi bırakacağım"

Kariyerinin sonuna yaklaştığını söyleyen Rıza Kayaalp, "1-2 yıla güreşi bırakacağım. Güreşi bıraktıktan sonra da buradan yeni şampiyonlar çıkması için elimden geleni yapmaya gayret gösteriyorum. Onlara her konuda yardımcı ve örnek olmaya alışıyorum." ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
2023 Dünya 17 Yaş Altı Güreş Şampiyonası, İstanbul'da!
Habere Git

Paris Olimpiyatları'ndan sonra sporu bırakacak

Olimpiyat ikincisi, dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi, 2024 Paris Olimpiyatları'ndan sonra aktif sporu noktalamayı düşündüğünü dile getirdi. Kayaalp, bugüne kadar kazandığı başarılarla mutlu olmaya devam edeceğini kaydetti.

"İnşallah Paris Olimpiyatları'nda altın madalyayı kazanarak bu işi bırakmak nasip olur"

Rıza Kayaalp, "2024 Paris Olimpiyatları'na çok iyi çalışıp, en büyük hedefim olan altın madalyayı kazanarak bu işi bırakmak nasip olur inşallah. Hayalimi gerçekleştirmek için çalışacağım. Sonuçta küçük yaşlardan itibaren bunun hayalini kuruyorum." şeklinde konuştu.

"Ne kadar Avrupa, dünya şampiyonu olsak da bir olimpiyat şampiyonluğu yakışır"

Sözlerine devam eden Kayaalp, "Ne kadar Avrupa, dünya şampiyonu olsak da ne kadar olimpiyatlarda 3 madalya alsam da bir olimpiyat şampiyonluğu da yakışır diye düşünüyorum. Onun için bütün gayretimi bu işe vermeye devam edeceğim. Şampiyon olmuş bir vaziyette bu işi bırakmak en büyük hayalim." dedi.

İlgini Çekebilir
Vali milli sporcuyla bilek güreşi yaptı
Habere Git

Sporcular Kayaalp'i görünce motive oluyor

Yozgat Güreş Eğitim Merkezi Antrenörü Fatih Canbaş da açıklamalarda bulundu. Sporcuların milli güreşçi Rıza Kayaalp'i örnek aldığını belirten Canbaş, onladın Kayaalp ile bir araya geldiklerinde motive olduklarını söyledi.

Mert Kaan Yozgat 57 kiloda Türkiye üçüncüsü oldu

Sporculardan Mert Kaan Yozgat da açıklama yapan isimler arasında yer aldı. Mert Kaan Yozgat, 5 yıldır güreş yaptığını, 57 kiloda Türkiye üçüncülüğünün bulunduğunu dile getirdi.

"Ben de Rıza Kayaalp gibi ülkemi gururlandırmak istiyorum"

Mert Kaan Yozgat, "Rıza Ağabey antrenmanlara geliyor ve bizi spora teşvik ediyor. Rıza Ağabey'i gördükçe ben de onun gibi ülkemi gururlandırmak, Avrupa ve dünya şampiyonu olmak istiyorum." açıklamasını yaptı.

Senin için hazırladığımız haberler