Rıza Kayaalp, Radyospor'a konuştu: Bizde hedef bitmez!

02.05.2018 - 15:48 | Son Güncellenme: 02.05.2018 - 15:48

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı. 

Avrupa Güreş Şampiyonası grekoromen stil 130 kiloda, Rus rakibi Vitalii Shchur'u 2-1 mağlup eden milli güreşçi Rıza Kayaalp, en büyük hedefinin olimpiyat şampiyonluğu olduğunu belirtti.

İşte detaylar...

 

'Bu başarılar her sporcunun hayali'

Güreş çok zor bir spor. Sorumluluk almak gerekiyor. Güçlü rakipler var. Her sene aynı başarıyı tekrarlamak çok zor. Allah'ın vermiş olduğu bir yeteneği kullanarak ülkemiz adına elimizden geldiği kadar temsil etmeye çalışıyoruz. Üst üste bu kadar başarıyı elde etmek her sporcunun hayali. Her zaman daha ilerisini istemek, bu başarıları getiriyor.  7 yaşından beri güreşçi olmak istiyordum. Yeteneğimin olduğuna inaniyordum. Allah'a şükür çok çalışıp bu başarıları ülkeme kazandırdım.

'Rahat bir galibiyet olabilirdi'

Benim için kolay bir maç olabilirdi. Bir önceki sene finalde 4-3 yendiğim rakibimle burda ilk turda karşılaştım. 9-0 yendim. Arka baldırımda bir yırtık oluştu ve diğer maçları etkiledi. Onun korkusu vardı. Yere yatırdığımda oyuna giremedim. Mekik atmak istemedim zaten öndeydim. Daha önce de çok kez yendiğim bir rakipti. İşi kontrollü götürdüm. Önemli olan şampiyon olmak, İstiklal Marşı'nı söylemek ve bayrağı göndere çekmek. Zor da olsa başardığım için mutluyum. 1 saat önce iğne yaptırmıştım. Ağrım biraz azaldı. O yüzden kontrollü geçti. Dediğim gibi daha rahat bir galibiyet olabilirdi.

'Gösterilen ilgi başarıyı etkiliyor'

Birçok arayan oldu. Siyasetten olsun, büyüklerimiz olsun tebrik ettiler. Bakanlarımızdan arayan oldu. Sosyal medyadan tebrik ettiler. Ülkemiz adına madalya kazanıyoruz. Sonuçta ilgi sonucunda bu başarılar geliyor. 

'Bizde hedef bitmez'

Bizde hedef bitmez. Benim en büyük hedefim olimpiyat şampiyonluğu. 2.5 yıllık süreç içerisinde de bu formumu korumak istiyorum. İnşallah o zamana kadar Avrupa'yı 10, Dünya'yı 5, 2 kez de Olimpiyat şampiyonluğu kazanarak noktalamak istiyorum. Allah'a şükür hiçbir zaman şımarmadan yoluma devam ettim. İnsanın daha çok çalışıp daha çok kupa kazanası geliyor. Yeni başarılar kazanmak isteyen sporcuyum. İlk milli takıma 2005'te katıldım. O zamandan bu zamana felsefem, her sene aynı başarıyı tekrarlamak. Son 2 buçuk yılda da Avrupa ve Dünya şampiyonluklarını çoğaltmak ve olimpiyat şampiyonluğu kazanmak istiyorum.

AJANSSPOR -

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler