Rizespor Başkanı Yardımcı'dan Mustafa Pektemek açıklaması

24 Ağustos 2018 20:42- Son Güncelleme - 24 Ağustos 2018 17:45
Google news abonelik
Rizespor Başkanı Yardımcı'dan Mustafa Pektemek açıklaması

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

beIN Sports'a konuşan Başkan Yardımcı, transfer çalışmaları hakkında da bilgi verdi. İşte detaylar...

Kemal Yardımcı'nın sözlerinden önemli satır başları şu şekilde:

Mustafa Pektemek açıklaması

"Bizim taraftarımızın parasına ihtiyacımız yok, kendisine ihtiyacımız var. Transferde ne olacağı belli olmaz. Fazla heyecana kapılmadan, sakin olmak lazım. Mustafa Pektemek'le ilgili bir tutumumuz yok. Vedat Muriqi'ten çok memnunum. Vedat'ın yanına 18-19 yaşında yanında bekleyecek bir futbolcu almamız lazım. Genç birisini yetiştirmemiz lazım. Bize sunulan oyuncular değil de biz istediğimizi alabiliyor muyuz? Önemli olan bu... Beklentimiz önce Süper Lig'de kalmak, sonrasında gençlere şans verip dereceye oynamak. Bu derece ilk 10 olabilir. Ama her şeyden önce haddini bileceksin. Asansör takım diye bir laf var. O sözcüğü kırmamız lazım. Türk spor kamuoyuna; Rizespor, Süper Lig takımıdır dedirtmemiz lazım. Kalıcı, kararlı ve finansta şaşırtmayan bir takım olmak bizim ana hedefimizdir. Kulüpler Birliği'nin yaptırım gücü yok. Bence bir tavsiye olabilir. Satarken euro cinsinden ücret alıyorsunuz, alırken TL olmaz yani?"

'Türk futbolu tüketiyor'

"Türk futbolu tüketiyor. Hazırda bekleyen futbolcular var. Biz almazsak Ankaragücü'ne onlar almazsa Göztepe'ye gidiyor. Üreten takımlar olmalıyız. Benim düşünceme en yakın kulübü bilmiyorum ama yetiştirme konusunda bir kanaat var. Bence herkesin düşüncesine de saygı duymak lazım. Haddimizi bilmemiz lazım. Bizim öncelikle hedefimiz seyircimizi memnun etmek. Bunu keyfe yaymak. Bunu yaşam kavgasına değil de yaşam keyfi haline getirmek. Bizim altyapıdan oyuncu elde etmemiz için 2-3 yıla ihtiyacımız var. Bize uzun yıllar hizmet edecek, Rize ve çevresinden futbolcu arkadaşlarımız var. İbrahim Üzülmez kararlılığımızda ısrar ettik ve biz yakışanı yaptık. Bizi taşıyor. Süper Lig farklı bir lig. Bu işin şakası yok. Çıkacaksın maçını oynayacaksın. Kaybedilen puanlara acıyorum. İnşallah o puanları aramayız. Onları artık unutalım. Bugün kazanırsak Kurban Bayramı'nı keyifli hale getirebiliriz"

VAR yorumu!

"Ben VAR sistemini sonuna kadar savunuyorum. VAR sistemi desteklenmeli. Büyük hataların bence önüne geçilecek. Stresin önüne geçilecek, hataların önüne geçilecek. Taraftarımız bizim her zaman var. Dünyanın her yerinden tebrik alıyorum. Ben inanıyorum, bugün daha fazla olacağız. Yorumcuların, 'Rize'de seyirci yok' imajını yıkayacağız. Seyirci olursa stadyumun havası değişiyor. Stadyum yapılırken 'Kemal abi 30 bin kişilik olsun' diyorlardı. 15 bin kişilik yaptık, doldurmaları lazım. (Gülerek) Transferde her şey olabilir. Benim taraftarımıza, Rizeli vatandaşlarımıza ve teknik ekibe mesajım şu olur. Eldekilerden iyi yemek pişer"