AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Rizespor'dan Frey, Barış Alıcı ve Mehmet Topal açıklaması!

İlk Yayınlanma : 16 Tem 2019 - 16:26 / Son Güncelleme : 16 Tem 2019 - 19:26

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor’un Sportif Direktörü Yılmaz Bal, Michael Frey ve Barış Alıcı’nın transferindeki son durumu anlattı. Ayrıca Bal, Mehmet Topal ile ilgili transfer iddialarına da açıklık getirdi.

Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in canlı yayın konuğu olan Yılmaz Bal’ın açıklamaları şu şekilde:

Yılmaz Bal: "Nokta transferler yapmak için uğraşıyoruz"

Yeni sezon öncesi çalışmalarımız çok yoğun gidiyor. Başarılı bir Rizespor için uğraş veriyoruz. Eksiğimiz çok. İsmail Kartal hocamızla birlikte koordineli çalışıyoruz. Amacımız nokta transferler yapabilmek. Rizespor’un geleceğini riske atmak istemiyoruz. Mali yapılar ortadayken dikkatli adımlar atmaya çalışıyoruz. Çünkü kulübümüzün geleceğini önemsiyoruz.

"Fenerbahçe'den Frey ve Barış Alıcı transferi için haber bekliyoruz"

İsmail Kartal’ın raporu doğrultusunda Fenerbahçe’den Frey ve Barış Alıcı ile ilgileniyoruz. Tabi ki Fenerbahçe’nin transfere onay vermesi gerekiyor. Şu anda Fenerbahçe’den transfer için cevap bekliyoruz.

"Frey ile transfer için direkt temas kurmadık"

Frey’i kiralamak istiyoruz. Ücret konusu iki kulüp arasında gerçekleşecek. Şu anda net bir şey yok. Ayrıca futbolcuyla biz direkt temas falan kurmadık. Çünkü Fenerbahçe’nin onayı olmadan öyle bir görüşme söz konusu olamaz.

"İsmail Kartal hocamız Barış Alıcı'yı kadroda görmek istiyor"

Barış Alıcı konusunda İsmail Kartal’ın isteği var. 1 sezon boyunca kiralanmasını istiyoruz. Genç, yetenekli bir oyuncu. Milli Takım’da da görmek istediğimiz, gelişimine katkıda bulunmak istediğimiz bir futbolcu.

"Mehmet Topal gelmek isterse kapımız her daim açık"

Mehmet Topal ülke futboluna katkı vermiş bir oyuncu. Mehmet Topal bize gelmek isterse kapımız her daim açık. Biz Rizespor olarak takım içi dengeleri de gözetiyoruz. Dikkatli bir şekilde ilerliyoruz.