• Diğerleri

Rizespor'dan Oğulcan açıklaması:"Kaçtı, gitti!" (Video)

Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, Galatasaray'a transferi gündemde olan Oğulcan Çağlayan ile ilgili flaş açıklamalar yaptı. Bakır neler söyledi? Oğulcan Rizespor'dan ayrıldı mı? Neler olacak? İşte detaylar...
30 Haziran 2020 12:24- Son Güncelleme - 30 Haziran 2020 12:26
Google news abonelik

EMRAH KARALİNÇ - AJANSSPOR

Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, Oğulcan Çağlayan'ın geleceğiyle ilgili olarak açıklama yaptı. Bakır, transferde adı Galatasaray ile anılan futbolcunun Denizlispor maçından önce takımdan ayrıldığını dile getirdi. Peki, Rizespor bu davranış sonrası ne gibi bir hamle yapacak? Detaylar haberimizde...

Hasan Yavuz Bakır: "Oğulcan, cepheyi bıraktı ve kaçtı"

Ajansspor'a konuşan Hasan Yavuz Bakır, futbolcunun kulüple herhangi bir görüşme yapmadan ayrıldığını ve Rizespor'un hukuki açıdan girişim başlatacağını dile getirdi. Rizespor, camia olarak futbolcunun bu davranışına tepkili. Teknik Direktör Ünal Karaman'ın da bu kararı hoş karşılamadığı öğrenildi.

"Oğulcan ile ilgili hukuki girişim başlatacağız"

Bakır, Oğulcan Çağlayan'ın durumuyla ilgili olarak, "Oğulcan, Denizlispor maçı öncesinde ayrıldı. Biz opsiyon ve fesih konusunun farklı şekilde ele alınması gerektiğini anlatıyoruz. Oğulcan, savaşta cepheyi terk etmiştir. Takımda kendi oynayacağı bölgede alternatif olmadığını da biliyordu. Buna rağmen gitti. Yaptığı davranış yakışmadı. Zeki, çevik, ahlaklı futbolcu tabiri vardır. Bu açıdan baktığımızda yakışmadı. Takım arkadaşlarının mücadelesi ortada. Rizespor'un ligdeki konumu da ortada. Oğulcan konusunda hukuki girişim başlatacağız" ifadelerini kullandı.

Oğulcan Çağlayan'ın opsiyonu devreye girmişti

Oğulcan Çağlayan'ın opsiyonu devreye girmişti

Çaykur Rizespor Kulübü, Oğulcan Çağlayan'ın sözleşmesindeki opsiyonu devreye sokmuş ve futbolcunun mukavelesi uzatılmıştı.

OĞULCAN ÇAĞLAYAN'IN HAKSIZ FESİH YAPTIĞI KARARI ÇIKARSA NE OLUR? ALPAY KÖSE DEĞERLENDİRDİ. O HABER İÇİN TIKLAYIN...

Oğulcan'ın kariyerinden notlar...

Oğulcan, Rizespor'da forma giymeyecek. Oyuncu kariyerine Galatasaray'da devam etmek istiyor. Oğulcan'ın kariyerinden notlar ise şu şekilde:

2013-14 Gaziantepspor - 4 maç
2014-15 Gaziantepspor - 16 maç - 3 gol
2014-15 K.Erciyesspor - 11 maç - 3 gol
2015-16 K.Erciyesspor - 1 maç
2015-16 Kayserispor - 34 maç - 3 gol - 1 asist
2016-17 Ç.Rizespor - 31 maç - 3 gol - 4 asist
2017-18 Ç.Rizespor - 27 maç - 4 gol - 3 asist
2018-19 Ç.Rizespor - 1 maç
2018-19 Gaziantep FK - 32 maç - 6 gol - 7 asist
2019-20 Ç.Rizespor - 24 maç - 4 gol - 2 asist

Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü Çakır: "Oğulcan cephede arkadaşlarını bırakıp kaçmıştır"

Saha göle döndü, hakem maçı oynatmaya devam etti