Rizespor'dan transferde Mustafa Pektemek ve İsmail Köybaşı açıklaması!

Rizespor Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, Mustafa Pektemek ve İsmail Köybaşı'nın transfer edileceği haberlerine açıklık getirdi!
11 Haziran 2018 14:18- Son Güncelleme - 11 Haziran 2018 17:18
Google news abonelik

Spor Toto Süper Lig’in yeni ekiplerinden Çaykur Rizespor transfer çalışmalarını sürdürüyor. Rizespor Kulübü Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, transfer çalışmaları hakkında  bilgiler verdi. Bakır, Mustafa Pektemek ve İsmail Köybaşı’nın transfer iddialarını da yanıtladı.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Hasan Yavuz Bakır’ın açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

"Bütçemizi sarsacak transferler yapmayacağız"

Bugün Türk futbolunun içinde bulunduğu durumun yıllardan beri işaretleri vardı ancak bu pek dikkate alınmadı. Birçok kulübümüz hoyratça transfer parası harcamış. Geçen sezon biz göreve başladığımızdan beri başkanımızın da en çok üstünde durduğu konu “haddini bilmek” oldu. Bu sezon tekrardan Süper Lig’e döndük ancak bütçe olarak haddimizi aşan bir transfer içerisine girmeyeceğiz.

"Yeni sezon için iyi bir takım hazırlayacağız"

"Yeni sezon için iyi bir takım hazırlayacağız"

Süper Lig'de mücadele edeceğiz. Çaykur Rizespor Futbol Takımı’nda forma giyerken insanların beğenisini kazanacak futbolcular bulmak için uğraşıyoruz. Belki insanlar nereden çıktı diyecek. Çok önemli yıldızlar kadromuza katılmayacak ama iyi bir takım hazırlayacağız. Bundan herkes emin olsun. 

Rizespor kaç transfer yapacak?

Rizespor kaç transfer yapacak?

Sayısal anlamda gelecek yatırımlar açısından da çalıştığımız oyuncularla beraber 8 ya da 10 oyuncu almak istiyoruz. Direkt olarak forma giyecek 5 ya da 6 oyuncu alacağız. Maç kazandıran oyuncu almak istiyoruz. Parasal anlamda aramızda uçurum olan oyuncularla ilgilenmiyoruz. Bu takımların yıldızlardan oluşması bizleri de mutlu ederdi ancak daha sonra mali anlamda üzülürdük. İyi oyuncuları bulacağız ve takıma kazandıracağız.

Mustafa Pektemek ve İsmail Köybaşı'nı transfer etmek istiyorlar mı?

Transfer dönemi ticari bir faaliyet. Menajerlerin oyuncularını satmak için algı operasyonu yaptığı kesin. Mustafa Pektemek ve İsmail Köybaşı’nın takımımızda olmasını isteriz ancak aldıkları paralar transferimizin önündeki en büyük engel diyebilirim.

"Takım içindeki dengeleri bozmak istemiyoruz"

"Takım içindeki dengeleri bozmak istemiyoruz"

Rizespor’da takımdaki herkese 1 lira verirken diğerlerine 2 lira vermek dengeyi bozar. Ancak takım oyuncusunu bize kiralamak ister ve maaşını karşılarsa tabii ki hayır demeyiz. Mustafa Pektemek’i Rizespor’a kazandırmak isteriz ancak yıllık ücreti hayli fazla. Transfer etmeyeceğiz demiyorum ancak şu anda bu konuda bir adımımız yok.