Rizespor'u çalıştıran İbrahim Üzülmez, geleceği hakkında açıklama yaptı!

7 Mayıs 2018 11:30- Son Güncelleme - 7 Mayıs 2018 11:40
Google news abonelik
Rizespor'u çalıştıran İbrahim Üzülmez, geleceği hakkında açıklama yaptı!

Çaykur Rizespor teknik direktörü İbrahim Üzülmez ile golcü futbolcu Vedat Muric, Süper Lig’e yükselmelerini değerlendirdi. Rizespor, yeniden Spor Toto Süper Lig’e yükselmenin sevincini yaşıyor.

İbrahim Üzülmez: “Çok fazla emek verdik”

Çaykur Rizespor'un teknik direktörü İbrahim Üzülmez, "Alın terimizin karşılığını aldık. Çok fazla emek verdik. Biz bir bütünüz ve aileyiz." dedi.

Üzülmez, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde yaptığı açıklamada, şampiyonluktan sonra kendisini ilk arayanlardan birinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ve bunun kendilerini çok mutlu ettiğini belirtti.

Rize'nin çok özel bir kent olduğunu vurgulayan Üzülmez, "Cumhurbaşkanımız bize her zaman inandığını söylediler. Ligin 11. haftasında tesislerimize gelmişti. Bizlere inandığını söylemişti. Biz de çalıştık ve Allah bize nasip etti. Alın terimizin karşılığını aldık. Çok fazla emek verdik. Biz bir bütünüz ve aileyiz. Bu başarıyı yakaladık ve Cumhurbaşkanımızın da bizleri tebrik etmesi, benim de unutamayacağım anlardan biriydi." diye konuştu.

İbrahim Üzülmez: “Rize özel bir kenttir”

Şehrin tesisleri ile Süper Lig'i hak ettiğini vurgulayan Üzülmez, "Bizim tek isteğimiz dolu tribünlere oynamak. Rize özel bir kenttir. Bu kentin insanları bizi fazlası ile destekleyeceklerdir." ifadesini kullandı.

Gelecekle ilgili önemli planları olduğuna değinen Üzülmez, "Rizespor düşmemeye oynayan takım olarak algılanıyor. Ben bu algıyı yıkmaya çalışacağım. İddialı bir kadro kurmak istiyoruz. Başkanımız ile görüşeceğiz. Gelecek ile ilgili yol haritasını çizeceğiz. Ben istiyorum burayı. Başkanımız da bizimle çalışmak istiyor." şeklinde konuştu.

Karakterli bir oyuncu grubu ile çalıştıklarını ifade eden Üzülmez, futbolculara teşekkür etti.

Muric: "Saygı duyulacak bir ekip olmak istiyoruz"

Vedat Muric, çok iyi bir takım bütünlüğü oluşturduklarını belirterek, "İbrahim hoca, takım bütünlüğünü çok iyi sağlayan bir isim. Gençlerbirliği'nde de birlikte çalışma şansı bulduk. İnşallah Süper Lig'de de çok daha başarılı olacağız." dedi.

Çaykur Rizespor'un Süper Lig ekibi olduğunun altını çizen Muric, "Biz burada misafirdik. Ziyaretimizi yaptık ve üste çıktık. İnşallah saygı duyulacak bir ekip olmak istiyoruz. Hedeflerimiz yüksek. Rizespor formasını elbette Avrupa'da terletmek isteriz. İnşallah ilerleyen yıllarda bu da nasip olur." diye konuştu.