AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Roberto Mancini: "Hedefimize ulaştık"

İlk Yayınlanma : 13 Eki 2019 - 03:02 / Son Güncelleme : 13 Eki 2019 - 03:02

İtalya Milli Takım teknik direktörü Roberto Mancini, Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde Yunanistan'ı sahalarında 2-0 yendikleri ve 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı garantiledikleri karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

"Çocuklar gerçekten iyi iş çıkardı"

Yunanistan galibiyetini değerlendiren Mancini, "Çocuklar gerçekten iyi iş çıkardı. Her şeyden önce Olimpico'da bizi destekleyen herkese çok teşekkür etmek istiyorum. Bu galibiyeti hastanede ziyaret ettiğimiz çocuklara adamak istiyorum." dedi.

"İlk yarı iyi değildik"

Yunanistan bir saat boyunca yaslandı diyen Mancini, "Arkaya yaslanan takımlar sürekli olarak karşımıza çıkacak. Biz de ilk yarı iyi değildik ve sabırlı olup top çevirmeliydik. Ama bunun yerine uzun toplar attık ve bu hiç iyi değil" şeklinde konuştu.

"Daha iyi olacağız"

İkinci yarıyı değerlendiren Mancini, "İkinci yarı çok daha rahattık. Odaklandık ve hedefimize ulaştık. Vittorio Pozzo bir efsanedir. Çünkü üst üste 9 karşılaşmayı kazanmıştır. Bu benim üst üste sekizinci galibiyetim. Olimpico'yu böyle görmek harikaydı. Önümüzdeki haziran ayında daha iyi olacağımızı umuyorum" ifadelerini kullandı.

Rekor peşinde...

Mancini, milli takım rekorunu yakalama peşinde. Mancini, 1938-39 sezonunda Vittorio Pozio'ya ait olan 9 maç aralıksız kazanma rekorunu yakalamak istiyor.

AJANSSPOR-DIŞ HABER