AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Roberto Mancini: "Kupayı kazanabilecek takımlar arasında olacağız"

İlk Yayınlanma : 12 Nis 2020 - 12:15 / Son Güncelleme : 12 Nis 2020 - 12:17

İtalya Milli Takım teknik direktörü Roberto Mancini, Avrupa Şampiyonası'nın ertelenmesinin kendileri için bir avantaj olduğunu ve kupayı kazanabileceklerini söyledi.

"Maçların ertelenmesi avantaj oldu"

Rai 1'e konuşan Mancini, "Euro, oynamamamız hayal kırıklığı yaratıyor, ancak aynı zamanda İtalya için küçük bir avantaj olabileceğini düşünüyorum. Çünkü genç bir takımız ve fazladan bir yıla daha sahip olacağız. Bu bizim için yararlı olabilir." dedi.

"Kupayı kazanacak takımlar arasında..."

Kupayı kazanabileceklerini söyleyen Mancini, "Bence kupayı kazanabilecek takımlar arasında olacağız. Oyuncularım için çok fazla kural koymak istemiyorum, çünkü onları kafeslemek istemiyorum." şeklinde konuştu.

"Sağlık çalışanlarını her zaman hatırlamalıyız"

Koronavirüs salgınına değinen Mancini, "Bu bize çok şey öğretti. Örneğin en güçlü, en zengin, en yakışıklı olabilirsiniz, ancak görünmez bir hastalık bir düşman gibi ortaya çıktığında sizi devirebilir. Umarım insanlar bundan sonra daha nazik olurlar ve sadece eğlenmek için futbolu izlemeye geri dönebiliriz. Sağlık çalışanlarını kriz bittikten sonra da hatırlamalıyız. Şimdi onları övmek çok kolay" ifadelerini kullandı.

Bilindiği üzere İtalya Milli Takımı, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Türkiye, Galler ve İsviçre ile aynı grupta yer alıyor.

AJANSSPOR-DIŞ HABER