Stephen Silas: "Alperen Şengün'ün Savunmasında Geliştirmesi Gereken Noktalar Var"

İsa Kethüda
25.02.2023 - 14:57 | Son Güncellenme: 25.02.2023 - 15:07

Houston Rockets Başantrenörü Stephen Silas, Alperen Şengün'ün takım için önemini vurguladı. Silas, "Sorumluluk verdiğimiz bir oyuncu oldu" dedi. İşte detaylar.

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) ekibi Houston Rockets'ın başantrenörü Stephen Silas, milli basketbolcu Alperen Şengün'ün sahip olduğu yeteneklerle takımı yönlendiren ve hücumda sorumluluk verdikleri bir oyuncu haline geldiğini söyledi.

"Bu sezon hücumda sorumluluk verdiğimiz bir oyuncu oldu"

Silas, Rockets forması giyen Alperen Şengün'ün performansı ve deprem yardımları hakkında basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Alperen'in oyununu özellikle hücum anlamında zaman geçtikçe geliştirmeye devam ettiğini vurgulayan Silas, "Bu sezon hücumda sorumluluk verdiğimiz bir oyuncu oldu. Eskiden sadece bazı oyuncularla eşleştirmeyi tercih ettiğimiz veya kenardan getirmeyi düşündüğümüz bir oyuncuydu. Şimdi ise takım adına tam sahada ya da pota altında topu daha çok elinde tutan ve oyunu yönlendiren bir basketbolcu haline geldi." ifadelerini kullandı.

"Hücumda önemli bir role sahip"

Genç oyuncuların her zaman sıkı çalışmaları gerektiğini belirten Silas, "Arkası dönük pivot pozisyonlarında sayı atmak veya takım arkadaşlarının skor üretmesine yardımcı olmak için yeteneklerinin avantajını kullanıyor. Sahip olduğu yetenek ve yarattığı fırsatlarla takımın daha üretken olmasını sağlıyor. Geçen sezon kenardan oyuna dahil oluyordu ama bu sezon takımımızın hücumunda önemli bir role sahip. Bu sayede sayı, ribaunt ve asist olarak takıma daha fazla katkı sağlıyor. Bu sezon yaptığı "triple-double" ve ortaya koyduğu diğer maç performansları da bunu gösteriyor." diye konuştu.

İlgini Çekebilir
Beşiktaş iç transferde harekete geçti!
Habere Git

"Savunmasında geliştirmesi gereken noktalar var"

Alperen ile geliştirmesi gereken noktalar üzerinde konuştuklarını dile getiren ABD'li çalıştırıcı, "Savunmasında geliştirmesi gereken noktalar var. Takımın ilk 5'inde yer alan bir oyuncu, savunma anlamında da iyi olmalı ve yerini korumalı. Bu konuda daha iyi olabilir. Ancak genel olarak bakacak olursak ligde ikinci senesi. Henüz 20 yaşında ve gayet iyi bir iş çıkarıyor." değerlendirmesinde bulundu.

"Çevresindekilere nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu gösterdi"

Stephen Silas, Alperen Şengün'ün Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için yaptığı yardımlarla nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu gösterdiğini ifade etti.

"Çevresindekilere nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu gösterdi"

Takımdaki diğer oyuncular, teknik heyet ve Rockets organizasyonunun da para toplayarak Alperen'in çabalarına destek verdiğini aktaran Silas, şu görüşlerini paylaştı:

"Deprem olduğu anda ailesinden birinin zarar görmediğini öğrendik ve bu bizi mutlu etti. Depremden sonra yaptıklarıyla nasıl bir karaktere sahip olduğunu daha da iyi gördük. Şöhretini ve insanlar üzerindeki olumlu etkisini, yardıma ihtiyacı olan kişilere fayda sağlamak için kullandı. 20 yaşındaki insanlar genelde o yaşlarda başkalarından çok kendilerini düşünür ama o sorumluluk alarak insanlara yardım etti. Onlar için bağış topladı. Eminim daha fazla şey yapmak istiyor ama basketbol sezonunun ortasındayız. Çevresindekilere nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu gösterdi. O insanları, insanlar da onu seviyor ve bu karşılıklı sevgi bir araya geldiğinde güzel şeyler ortaya çıktı."

İlgini Çekebilir
Kings iki uzatma sonucunda Clippers'ı devirdi
Habere Git

Alperen Şengün: "Son 6-7 maçta iyi oynamadığım için kendime kızgınım"

Öte yandan Houston Rockets'ın Golden State Warriors'a 116-101'lik skorla yenildiği maç sonrası Alperen Şengün, sosyal medya hesabından bir tweet attı. Şengün, "Son 6-7 maçta iyi oynamadığım için kendime kızgınım. Her atışı kaçırıyorum. Bu yüzden bu tweet'i attım ama insanlar yanlış anladı" ifadelerini kullandı. 

Senin için hazırladığımız haberler