• Diğerleri

Roland Garros için resmi açıklama!

Wimbledon'ın iptal edilmesinin ardından Fransa Açık Turnuvası'nın da iptali gündeme gelmişti. Fransa Tenis Federasyonu Başkanı Bernard Giudicelli, Roland Garros için açıklama yaptı.
11 Mayıs 2020 11:30- Son Güncelleme - 11 Mayıs 2020 11:30
Google news abonelik
Roland Garros için resmi açıklama!

Fransa Tenis Federasyonu Başkanı Bernard Giudicelli, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle eylül ayına ertelenen Fransa Açık (Roland Garros) Turnuvası'nın geleceği hakkında konuştu. Roland Garros, seyircisiz mi oynanacak?

Roland Garros seyircisiz oynanabilir

Giudicelli, dört grand slam turnuvasından biri olan Fransa Açık'ın bu yılki akıbeti hakkında Fransız gazetesi Le Journal du Dimanche'a açıklamalarda bulundu.

Her seçeneği göz önünde bulundurduklarını belirten Giudicelli, "Seyircisiz bile olsa turnuvanın oynanması, yayın hakları ve sponsorluk gelirleri gibi ekonominin bir kısmının dönmesi anlamına geliyor." ifadesini kullandı.

Wimbledon iptal edildi

Başkent Paris'in ev sahipliğinde 24 Mayıs-7 Haziran tarihlerinde düzenlenmesi planlanan toprak kort turnuvası, 20 Eylül-4 Ekim tarihlerine alınmıştı. Profesyonel tenis müsabakaları, salgın yüzünden 13 Temmuz'a kadar durdurulmuştu. Wimbledon ise iptal edilmişti.

5. Hafta / Manchester United - Leicester City: 1-0 (Özet)