AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Roma kırmızı-beyaz! Bu coşkuyu özlemişiz

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 11 Haz 2021 - 21:35 / Son Güncelleme : 11 Haz 2021 - 23:53

EURO 2020’deki ilk maçında İtalya ile karşılaşan Milli Takımımızı taraftarlar yalnız bırakmadı. 3 bin Türk seyirci Olimpiyat Stadı tribünlerinde yer aldı.

Roma kırmızı-beyaz! Bu coşkuyu özlemişiz

AJANSSPOR-HABER

Türkiye ile İtalya arasındaki EURO 2020’nin açılış maçı tribünlerdeki 16 bin futbolseverin önünde oynanıyor.  Roma Olimpiyat Stadı’ndaki karşılaşma için İtalya ve Türkiye taraftarlarına 3’er bin bilet verilirken, UEFA da misafirlerine 10 bin kontenjan ayırdı. 

Roma'ya Türk akını

Türk taraftarlar, A Milli Futbol Takımı'na karşılaşma öncesinde tezahüratlarla destek verdi. Roma'daki Trevi Çeşmesi ve Kolezyum gibi turistik bölgelerde bir araya gelen taraftarlar, Türk bayraklarını sallayarak ay-yıldızlı ekibe destek oldu.

Olimpiyat Stadı'nda ay-yıldızlı bayraklar

Daha sonra güvenlik güçlerinin kontrolünde Roma Olimpiyat Stadı’na alınan taraftarlarımız tribünlerde de renkli görüntüler oluşturdu. Türk futbolseverler zaman zaman tezahüratlarıyla ev sahibi İtalyanları bastırdı. 

Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, A Milli Futbol Takımı'nın İtalya ile oynayacağı 2020 Avrupa Şampiyonası (EURO 2020) açılış maçı öncesi Türk taraftarlarla bir araya geldi.

Kasapoğlu taraftarlarla buluştu

Türkiye-İtalya maçını izlemek üzere Roma'da bulunan Bakan Kasapoğlu, A Milli Takım'a destek veren Türk futbolseverler ile karşılaşma öncesinde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bakan ile üçlü çektiler

Bakan Kasapoğlu, birlikte "Üçlü" çektiği taraftarların tezahüratlarına da bir süre eşlik etti.