Ronaldinho'ya hapis şoku!

09.03.2020 - 11:06 | Son Güncellenme: 09.03.2020 - 11:09

Paraguay'da sahte pasaport gerekçesiyle gözaltına alınan Ronaldinho, hapis cezasına çarptırıldı.

Paraguay'da sahte pasaport gerekçesiyle gözaltına alınan Ronaldinho, hapis cezasına çarptırıldı.

Barcelona ve Milan forması da giyen ve Barça ile efsaneleşen 39 yaşındaki efsane oyuncu Ronaldinho, tutuklanmış ve hakim karşısına çıkarılmasına karar verilmişti.

Samcabı eski futbolcuya 6 ay hapis cezası verildi.

Davanın savcısı ve hakimi, kefaletle serbest bırakılması halinde Ronaldinho’nun ülkeyi terk etme riski taşıdığı konusunda hemfikir olurken Ronaldinho salıverilse bile dava sonuçlanana kadar ülkeyi terk etmesine yasak konulabilir.

PASAPORT HEDİYE EDİLMİŞ

2005 yılında Ballon d’Or’u kazanan Ronaldinho’nun avukatı savunmasında pasaportun Brezilyalı yıldızı onurlandırmak için verilen bir hediyeden ibaret olduğunu, müvekkilinin de çantasına elini attığında pasaport kontrolünde eline sehven o hediye pasaportun geçtiğini öne sürdü. Ancak iki kardeşin Brezilya pasaportlarına yasadışı balık çiftliği kurdukları için el konulması da davanın iddia makamının elini güçlendiriyor.

KARDEŞİ ROBERTO DA TUTUKLANDI

Kefaletle serbest bırakılması talebi reddedilen ve tutuklandığından bu yana polis nezarethanesine kapatılan Ronaldinho’nun menajerliğini yapan kardeşi Roberto da Paraguay’a sahte bir pasaportla girmiş ve tutuklanmıştı.

2 AVUKAT GÖZALTINDA

Ayrıca iki kardeşe pasaportu sağladığı iddia edilen birParaguaylı ve pasaportların asıl sahibi oldukları öne sürülen iki kadın avukat da gözaltında tutuluyor. Bunların yanı sıra muhtaç çocuklar için çalışan bir vakfı ziyaret etmek üzere Paraguay’a giden Ronaldinho’yu ülkeye davet eden dernek başkanı Dalia Lopez hakkında da tutuklama emri çıkarıldı.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler