AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ronaldo ve Pogba başlattı, karar çıktı! EURO 2020’de…

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 25 Haz 2021 - 17:08 / Son Güncelleme : 25 Haz 2021 - 17:34

EURO 2020'de Cristiano Ronaldo ve Paul Pogba’nın basın toplantısında önlerindeki şişeleri kaldırmasıyla başlayan tartışmalar üzerine yeni bir karar alındı.

AJANSSPOR-HABER

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) organizatörleri, basın toplantılarında masaya konulan sponsorların alkollü içecek markasına ait şişelerinin dini hassasiyetler sebebiyle kaldırılabileceğini açıkladı.

Pogba'nın hamlesi çok konuşuldu

EURO 2020'de Fransa'nın Almanya'yı 1-0 mağlup ettiği maçın ardından basın toplantısına katılan Fransız yıldız futbolcu Paul Pogba'nın hareketi, toplantıya damga vurmuştu. Müslüman futbolcunun masadaki alkollü içecek markasına ait şişeyi önünden çekerek bir kenara kaldırması, EURO 2020'nin en çok konuşulanları arasına girmişti.

Alkollü içecekte tercih futbolcuya bırakıldı

EURO 2020 organizatörleri, basın toplantılarında masaya konulan sponsorların alkollü içecek markasına ait şişelerinin dini hassasiyetler sebebiyle kaldırılabileceğini duyurdu. Karara göre futbolcular ve teknik direktörler, dini gerekçelerle basın toplantılarında sponsorların alkollü içecek markasına ait şişelerinin yer almamasını tercih edebilecek.

Pogba'dan Müslümanlık açıklaması

Sonradan Müslümanlığı seçen Pogba, 2019 yılında yaptığı açıklamada, "İslam beni değiştirdi, bazı şeylerin farkına varmamı sağladı. Beni daha huzur dolu yaptı. Hayatımdaki güzel bir değişim oldu. Çünkü, Müslüman olarak doğmamıştım" ifadelerini kullanmıştı.

Ronaldo "Su için" dedi

Aynı grupta Portekiz'in Macaristan'ı 3-0 yendiği maç sonrası basın toplantısında ise Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, "Su için" diyerek, masadaki gazlı içecekleri kaldırmıştı.

Gazlı içecekler farklı tutuldu

UEFA, dini sebepler ile sağlıkla ilgili kişisel inançlar arasında fark olduğunu değerlendirerek, gazlı içeceklerle ilgili benzer bir karar almadı.