AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Cristiano Ronaldo'dan Ballon d'Or tepkisi! "Yalancılar"

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 30 Kas 2021 - 09:48 / Son Güncelleme : 30 Kas 2021 - 11:43

Ballon d'Or ödülünü Lionel Messi kazanırken, Cristiano Ronaldo ödül töreni öncesinde sosyal medya hesabından kendisi ile alakalı yapılan bir habere oldukça sert tepki gösterdi.

France Football Dergisi'nin prestijli ödülü Ballon d'Or, Fransa'nın başkenti Paris'teki Theatre du Chatelet'te gerçekleşen dev organizasyonla sahibini buldu. Ballon d'Or'un sahibi süper yıldız Lionel Messi olurken, 6. olan Cristiano Ronaldo ise 2010 yılından sonra ilk defa ilk 3 sıranın dışında kaldı. Ronaldo, ödül töreni öncesinde sosyal medya hesabından kendisi ile alakalı yapılan bir habere oldukça sert tepki gösterdi.

Cristiano Ronaldo, Ballon d'Or ödül töreni öncesi sosyal medya hesabından yalanlama mesajı yayınladı.

"Cristiano'nun tek bir amacı var..."

Fotomaç'ta yer alan habere göre; Ronaldo, Ballon d'Or ödüllerini dağıtan France Football'un genel yayın yönetmeni Pascal Ferre'nin "Cristiano'nun tek bir amacı var, o da Messi'den daha fazla Ballon d'Or ödülü ile emekli olmak. Biliyorum çünkü bana söyledi." sözlerini hedef aldı.

"Pascal Ferre yalan söyledi"

Ronaldo açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Pascal Ferre yalan söyledi. Kendini ve çalıştığı yayının tanıtımını yapmak için adımı kullandı.

"Kabul edilemez"

Bu kadar prestijli bir ödülden sorumlu kişinin, France Football dergisine ve Ballon d'Or'a her zaman saygı duyan birine saygısızca bu şekilde yalan söylemesi kabul edilemez. Bugün yine yalan söyledi. Galadaki yokluğumun nedeninin karantinada olmam olduğunu söyledi.

"Ben kimseye karşı bir şey kazanmam"

Kariyerime en başından beri rehberlik eden şey, sportmenlik ve Fair Play içinde kazananları tebrik etmektir. Ben kimseye karşı değilim. Her zaman kendim ve temsil ettiğim kulüp için savaşırım, kazanırım. Ben kimseye karşı bir şey kazanmam.

"Çocuklara iyi bir örnek olmak"

Kariyerimde en büyük hedefim, kulübüm ve ülkemin milli takımı için şampiyonluklar kazanmak. Kariyerimde en büyük hedeflerinden bir diğeri, profesyonel futbol olmak isteyen çocuklara ya da olanlara iyi bir örnek olmak. Kariyerimdeki bir diğer hedefim ise dünya futbol tarihine ismimin altın harflerle yazılması.

"Gerisi umrumda değil"

Odağımın zaten bir sonraki Manchester United maçı, kulübüm, takım arkadaşlarım ve taraftarlarımla kazanabileceğimiz her kupayı kazanmak. Ben buna motive olmuş durumdayım. Gerisi? Gerisi umrumda değil..."