AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ronaldo'nun Coca-Cola eleştirisine sert tepki!

Ajansspor Editör
Deniz ŞEN
İlk Yayınlanma : 17 Haz 2021 - 16:39 / Son Güncelleme : 18 Haz 2021 - 18:45

Cristiano Ronaldo, EURO 2020'deki basın toplantısında Coca Cola'ya tepki göstermişti. Ronaldo'nun Coca Coca tepkisi, pek çok eleştiri aldı.

AJANSSPOR - HABER

Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, EURO 2020'deki Macaristan-Portekiz maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında masaya konulan sponsor Coca-Cola'nın şişesini kaldırarak tepki göstermişti. 

Ronaldo, Coca Cola şişesini kaldırmasının ardından su şisesini göstermiş ve "Su için" demişti. 

Ronaldo, Coca Cola reklamında oynadı mı?

Ronaldo'nun basın toplantısındaki bu tepkisi, pek çok eleştiriye de neden oldu. BBC'nin aktardığı haber, bazı ünlü sosyal medya kullanıcıları, Ronaldo'yu iki yüzlülük ile suçladı. Avustralyalı YouTube yayıncısı Jake Buckley, "Cristiano Ronaldo kolayı sevmiyormuş öyle mi? Herhalde para ödemeyi bıraktılar" ifadelerini kullandı.

Ronaldo, 2006 Dünya Kupası sırasında Coca-Cola'nın Çin'de yayınlanan bir reklamında yer almıştı. 

Cherchesov, Ronaldo'yu hedef aldı

Öte yandan, Ronaldo'nun bu hareketi turnuvadaki takımlarda da büyük yankı uyandırdı. Rusya Teknik Direktörü Stanislav Cherchesov, Rusya - Finlandiya maçının ardından basın toplantısında masada duran bir kolayı açıp içti. 

Takipçi sayısı uçtu

Instagram'ın en çok takip edilen kişisi Cristiano Ronaldo, son günlerdeki Coca-Cola tartışmalarıyla 300 milyon takipçiye ulaştı. Ronaldo, Instagram'ın (358 M) resmi hesabından sonra en çok takip edilen kişi konumunda. 

 

Messi dahil çoğu ünlü yanına yaklaşamadı

Instagram'da 300 milyon kişi tarafından takip edilen Ronaldo, ezeli rakibi Lionel Messi dahil onlarca ismi geride bıraktı. Ronaldo'nun geride bıraktığı bazı ünlüler şöyle:

Ariana Grande (242 milyon)

The Rock (Dwayne Johnson - 246 milyon)

Kylie Jenner (241 milyon)

Selena Gomez (238 milyon)

Kim Kardashian (229 milyon)

Messi (218 milyon)