"Ronaldo'nun neler yapabileceğini herkes biliyor"

6 Haziran 2020 14:19- Son Güncelleme - 6 Haziran 2020 14:19
Google news abonelik
"Ronaldo'nun neler yapabileceğini herkes biliyor"

İtalya Serie A Ligi ekiplerinden Juventus forması giyen Matthijs de Ligt; Ronaldo, Dybala, Bentacur ve Sarri hakkında açıklamalarda bulundu.

DIŞ HABER - AJANSSPOR

"Dünyanın en büyük kulüplerinden biri"

Tuttosport'a konuşan de Ligt, "Juventus'a transfer olduğumda çok mulu olmuştum. Çünkü dünyanın en büyük kulüplerinden biri olan Juventus beni satın aldı" dedi.

"Burada çok mutluyum"

Juventus'ta çok mutlu olduğunu söyleyen de Ligt, "Burada olduğum için mutluyum. Hakkımda bazı şeyler yazıldığını duydum, ama Juventus'ta olmaktan dolayı gerçekten çok mutluyum. Her gün olağanüstü oyuncularla antrenman yapıyoruz. Her gün biraz daha gelişiyorum, bu yüzden evet, mutluyum" şeklinde konuştu.

"Ronaldo'nun neler yapabileceğini herkes biliyor"

Juventus'ta dikkatini çeken oyuncuları değerlendiren de Ligt, "Dürüst olmak gerekirse takımın genel seviyesi çok yüksek. Açıkçası Ronaldo var, ama ona isim vermeyeceğim, çünkü herkes Cristiano'nun kim olduğunu ve neler yapabileceğini biliyor. Bu yüzden beni etkileyen ikinci oyuncu ise çarpıcı tekniği ile Paulo Dybala. Bazıları için garip gelebilir ama Rodrigo Bentacur da gerçekten şaşırtıcı bir tekniğe sahip. Oldukça küçümsendiğini söyleyebilirim. Önünde büyük bir geleceği olan harika bir oyuncu" diye konuştu.

"Sarri tam bir taktikçi"

Son olarak teknik direktör Sarri hakkında konuşan de Ligt, "O tam bir taktikçi. Buna çok dikkat ediyor ve son derece hassas bir futbol anlayışına sahip. Temel olarak, İtalyan ruhu gibi güçlü olsa da 'Hollandalı' olduğunu söyleyebiliriz. İtalya'nın Total Futbola cevabı olduğu söylenebilir" ile sözlerini tamamladı.

En başarısız 10 penaltı atışı! Part 1