AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ronaldo'nun pazubandı, açık artırmaya çıkarıldı! İşte sebebi...

İlk Yayınlanma : 31 Mar 2021 - 14:18 / Son Güncelleme : 31 Mar 2021 - 14:19

Cristiano Ronaldo, geçtiğimiz cumartesi günü oynanan Sırbistan maçında sinirlenerek yere fırlattığı kaptanlık pazubandı, Spinal Muskuler Atrofi (SMA) hastası bir bebeğin tedavisi amacıyla açık artırmada satılıp, maddi destek sağlanacak. İşte detaylar…

Ronaldo'nun pazubandı, açık artırmaya çıkarıldı! İşte sebebi...

AJANSSPOR-HABER

Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo'nun, Sırbistan ile 27 Mart Cumartesi günü oynanan 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri maçında sinirlenerek yere fırlattığı kaptanlık pazubandı, Spinal Muskuler Atrofi (SMA) hastası bir bebeğin tedavisine maddi destek sağlayacak.

Sırbistan basınında yer alan haberlere göre, 2-2 berabere biten maçın ardından stat görevlilerinden biri, Ronaldo'nun pazubandını alarak ülkedeki bir yardım kuruluşuna teslim etti.

Dünya futbol gündemini bir süredir meşgul eden pazuband, geliri SMA hastası altı aylık bir bebeğin tedavisinde kullanılmak üzere açık artırmayla satışa sunuldu.

36 yaşındaki yıldız futbolcu, Sırbistan-Portekiz karşılaşmasının son anlarındaki pozisyonda, çizgiyi geçen şutunun gol olarak değerlendirilmemesine tepki göstermiş ve kaptanlık pazubandını yere fırlatarak soyunma odasının yolunu tutmuştu.