AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ronaldo'ya meydan okudu: "Daha iyisini yaparım"

İlk Yayınlanma : 16 Eki 2020 - 09:56 / Son Güncelleme : 16 Eki 2020 - 10:04

Fenerbahçe'nin yeni transferi Kemal Ademi, Juventus'un yıldızı Cristiano Ronaldo'ya meydan okudu. Zlatan Ibrahimovic'e benzetilmenin güzel olduğunu söyleyen Ademi, Vedat Muriç ve Türkiye Milli Takımı için oynayıp oynamayacağına yanıt verdi. Kemal Ademi'den dikkat çeken sözler...

Ronaldo'ya meydan okudu: "Daha iyisini yaparım"

AJANSSPOR

Fenerbahçe’nin transferin son gününde kadrosuna kattığı Kemal Ademi, sarı-lacivertlilerdeki hedeflerini anlattı. Cristiano Ronaldo’ya meydan okuyan Ademi, Zlatan Ibrahimovic seviyesine çıkıp çıkamayacağına yanıt verdi. Ademi, Vedat Muriç’in Fenerbahçe’ye yaptığı katkıları yapmak istediğini vurguladı. İşte golcü futbolcunun açıklamaları…

“Ronaldo’dan daha yükseğe sıçrayabilirim”

Sabah gazetesine röportaj veren Kemal Ademi, ‘Antrenmandaki sıçrama fotoğrafın herkesin dikkatini çekti. Ne kadar yükseğe sıçrarsın Ronaldo'ya meydan okur musun?’ sorusuna şu yanıtı verdi:

“Ne kadar yükseğe çıktığımı, sıçradığımı bilmiyorum ama yüzde yüz hazır olduğumda Ronaldo'dan daha yükseğe sıçrayabilirim. Kulüpteki antrenörlerle çalışıyoruz. Uzun boyluyum ve hızlı bir oyuncu olduğumu düşünüyorum çalışmalarımız sürüyor.”

“Zlatan’a benzetilmek güzel ama ben Kemal Ademi’yim”

Zlatan Ibrahimovic seviyesine çıkıp çıkamayacağı sorulan golcü oyuncu, “Zlatan İbrahimovic (1.95) çok büyük bir oyuncu. Premier Lig'de forma giyen Andy Carroll (1.93) gibi uzun boylu forvetlere göre daha hareketli ve teknik bir oyuncu. Premier Lig'deki uzun boylu forvetleri izlediğimde Zlatan'daki tekniğin onlarda olmadığını görüyorum. Defanslar bu oyunculara dikkat etmeliler. Zlatan'a benzetilmek güzel ancak ben tamamen kendi adıma yapabileceğim en iyi şeyleri hedefliyorum. Samatta ve Cisse özellik olarak birbirlerine benzeyen fantastik santrforlar. Ben ise tamamen farklı tipteyim. İkisi de Premier Lig'de görev yapmışlar. Kendilerinden çok şey öğreneceğim” diye konuştu.

“Samatta ve Cisse’den çok şey öğreneceğim”

Takımdaki rekabetin başarıyı artıracağına inandığını söyleyen Ademi, Samatta ve Cisse’yi de yorumladı. Ademi, “Samatta ve Cisse birbirlerine benzeyen santrforlar. Ben ise farklı tipte santrforum. İkisi de fantastik oyuncular ve Premier Lig'de görev yapmışlar. Kendilerinden çok fazla şey öğrenebileceğimi düşünüyorum. İdmanlarda onları seyredip, neler öğrenirim diye bakıyorum. F.Bahçe'de aile ortamı var. Samandıra'da çok güzel bir hava mevcut. Hem çok çalışıyoruz hem de çok eğleniyoruz” dedi.

Vedat Muriç için ne düşünüyor?

Kemal Ademi, Fenerbahçe’den Lazio’ya transfer olan Vedat Muriç ile tanışmadığını ancak; Kosovalı golcünün sarı-lacivertlilere yaptığı katkıyı yapmak istediğini vurguladı. Ademi, “Hem Fenerbahçe'de hem Kosova Milli Takımı'nda çok sayıda gol attı. Büyük işler başardı. Mükemmel bir performans, onun 20 milyon Euro'ya Lazio'ya transferini sağladı. Bence gittiği takım da gayet iyi. Ona İtalya'da başarılar ve bol bol gol diliyorum. Bu sene Vedat yok ama biz sorumluluğumuzun farkındayız. Büyük bir camia şampiyonluk bekliyor. Elimizden geleni yapacağız” açıklamasını yaptı.

Hangi milli takımda görev yapacak?

Fenerbahçe’nin yeni transferi, hangi milli takımı seçeceği sorusuna da yanıt verdi. Futbolcu, ”Şu an itibarıyla hangi ülkenin milli takımında oynayacağım net değil. Kosova da olur İsviçre'de. Ailemle bu durumu konuştuğumda onların bana söylediği beklemem gerektiği… Yeni bir kulüpteyim ve buraya konsantre olmak zorundayım. Kendimi strese sokmadan düşünüp en doğru kararı vermek istiyorum” dedi.

Türkiye Milli Takımı sorusu üzerine…

“Şu an sadece anneannem konuşabiliyor Türkçe'yi. Benim bir Türk kimliğim yok” diyen Kemal Ademi, ‘Türk Milli Takımı’nda oynamak ister miydin?’ şeklindeki soruya şöyle cevap verdi:

“Herhangi bir milli takım hayalini taşımıyorum. Çünkü şu anda kulüpte yapacağım şeyler benim için önemli. Burada oynayıp katkı vermek istiyorum. Sonrasında en doğru kararı vereceğim.”

“Benimle çalışmak istemediler”

Kemal Ademi, Basel’den ayrılma sebebini, “Basel'de düzenli oynuyordum. Sportif direktör değişikliği oldu. Beni oraya getiren sportif direktör ayrılıp başkası geldi. Kendi oyuncularını getirmek istedi, "Ben başka oyuncularla çalışmak istiyorum" dedi. Teknik direktör olarak Sforza geldi. İlk hocam Avusturyalıydı. Futbolda bunlar normal şeyler” diyerek açıkladı.

Fenerbahçe’ye transfer süreci…

Transfer sürecini anlatan Fenerbahçe’nin dev golcüsü, “Basel'deki teknik yönetimden ayrılabileceğimi öğrendikten sonra harekete geçtim. Bu süreçte Fenerbahçe'nin santrfor aradığını duyduk. Kulüp benim menajerlerimle temasa geçti ve çok uzun bir süreç olmadan transfer gerçekleşti” açıklamasında bulundu.

“Yüzde yüz katkı vermek istiyorum”

“Şu anda Fenerbahçe'deyim... Vedat'ın yaptığı gibi bir transfer benim de hayallerimde. Ama öncelikli olarak yüzde yüzümle Fenerbahçe'ye katkı vermek istiyorum” diyen Ademi, “Ben bir forvetim ve gol atarak takımıma katkı vermek görevim. Geçen yıl Fenerbahçe'yi izledim. Şimdi de bu takımla idmandayım. Süper Lig, İsviçre futboluna göre zor. Burada hızlı bir oyun oynanıyor. Hocalarımla bu dinamikler çerçevesinde bu oyuna adapte olmaya çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

Futbol dışında neler yapıyor?

Ademi, İstanbul’a alışıp alışmadığı ve futbol dışındaki hayatının nasıl olduğu sorusu üzerine ise “Daha önce 2 kez İstanbul'a gelmiştim. Çok güzel şehir. Play-Station oynamayı ve alışverişi seviyorum. Küçük bir de köpeğim var onunla da vakit geçiriyorum” yanıtını verdi.

“Göçmen kampında kalmıştık”

Öte yandan Kemal Ademi, küçükken göçmen kampında kaldıklarını dile getirerek, ”Kosova'da savaş vardı, annem ve kardeşimle Almanya'ya gitmişiz. Annem hamileymiş bana. Ben orada doğdum. Daha sonra pasaport işlemleri için yeniden Kosova'ya döndük. 3-4 yıl orada kaldık daha iyi bir hayat yaşamak için bu kez İsviçre'ye Zürih'e gittik. Orada göçmen kampında kalmıştık” yorumunu yaptı.