Rose, Klopp benzetmesi için neler dedi?

19 Ekim 2017 22:22- Son Güncelleme - 19 Ekim 2017 22:22
Google news abonelik
Rose, Klopp benzetmesi için neler dedi?

AJANSSPOR - Salzburg Teknik Direktörü Marco Rose, Konyaspor'u 2-0 yendikleri UEFA Avrupa Ligi I Grubu maçının ardından yayıncı kuruluşa konuştu.

Rose'nin sözlerinden Ajansspor.com'un derledikleri şöyle:

"Kolay bir maç değildi. Hak ederek kazandığımıza inanıyorum. Bu oyun için çok ciddi bir hazırlık yaptık ve bunu sahaya yansıttık. Çok mutluyum, 3 puanı alarak evimize dönüyoruz.

İyi bir pozisyondayız şu anda. Bundan sonra puan almak zorundayız, alamazsak bu bize yetmeyecektir. Bundan sonra dikkatli ve ciddi devam etmemiz gerekiyor.

Kendisine "yeni Klopp" dendiğinin hatırlatılması üzerine Rose, "Klopp alışılmışın dışında bir antrenör, özel bir karaketer, insan. Ondan çok şey aldım ama ben kendi yolumdan gidiyorum" diye konuştu.

Genç oyuncuları Haidara, Wolf, Samassekou'dan hangisinin aşama kaydederek transfer olmasını beklediği sorulan Rose, "Burada çok iyi karşılandık ve ağırlandık. Misafirperverliğiniz için teşekkür ediyorum. Taraftarınız harika, çok beğendim" diye politik bir cevap verirken, daha sonra, "Gelişim döneminde genç oyuncularımızın mümkün olduğunca uzun bir süre takımda kalmasını istiyoruz" dedi.

Basın toplantısı

Salzburg Teknik Direktörü Marco Rose ise karşılaşmayı kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi. 

İyi ve etkili bir futbol oynamak için maça çıktıklarını ifade eden Rose, "İyi futbol oynamak istiyorduk. Oynadık ve hak ettiğimize inanıyoruz. Kazandığımız için çok mutluyuz. İlk golü erken attık ve ilk yarıda bizim için bazı problemler oldu. Konyaspor bastırdı. Ama ikinci yarı daha açık bir şekilde kendimizi gösterebildik. İkinci golü de bulduktan sonra bizim için maçın sonucu belli oldu." şeklinde konuştu. 

(YASAL UYARI: KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ)

Duraklamalarda 4 gol birden!