AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Rüştü Reçber: 'Final maçlarını kaybetmeyen bir Galatasaray takımı var'

İlk Yayınlanma : 02 May 2018 - 14:56 / Son Güncelleme : 02 May 2018 - 16:49

Rüştü Reçber, Spor Toto Süper Lig'deki şampiyonluk yarışını değerlendirdi.

Kayıpsız ilerleyebilecek takıma sahipler

Son haftalara girdiğimizden dolayı her hafta çok önemli. Şu an lidersiniz. Puan kaybetmeden ilerlemeniz lazım. Beşiktaş derbisiyle büyük moral kazandılar. Hakikaten deplasmanda sorun yaşayan bir Galatasaray olduğunu söylüyoruz. Son 3 hafta içerisinde bu tarz maçlarda sorun yaşamadan ilerleyebilecek bir takıma da sahipler. 

Rehavete kapılmamak gerek

Rehavet uyarısı önemlidir. Çünkü "Biz artık olduk" düşüncesine kapılabilecek oyuncu mantalitesi vardır. Hele Beşiktaş'ı yendikten sonra bunu düşünebilirsiz ama temkinli hareket etmelisiniz. 

Akhisar'dan kayıpsız dönerler

Final maçlarını kaybetmeyen bir Galatasaray takımı var. Artık her final maçını kazanabiliyor. Bu maç da o maçlardan bir tanesi. Futbolun azizliğine uğramazlarsa Akhisar'dan 3 puanla dönebileceklerini düşünüyorum.

Maça çıkmaları gerek

Bu bir divan kurulu kararı olarak deklare edildi. Gelecek nesiller şunu da sorabilir, "Peki siz neden maça çıkmadınız?" diye. "Beşiktaş'ı neden prestij anlamında rencide ettiniz? diye sorabilirler. Hala maça çıkacaklar düşüncesi içerisindeyim. En azından çıkmaları gerektiğini düşünenlerdenim. 

Alınan karar başka şekilde protesto edilebilir

Beşiktaş kulübü, federasyonun aldığı kararı yanlış bulabilir. Ama yanlışı yanlışla düzeltmenin yolu yoktur. Beşiktaş'lının bir duruşu vardır. Bu yanlışları düzeltmek için doğru neyse onu yapmak gerekir. Doğru olan da sahaya çıkmaktır. Umuyorum ki kararlarından vazgeçip maça çıkarlar. Şu da var kazanabilirsin. 10 kişi kaldın diye kaybettin diye bir şey olmaz. Alınan kararı protesto etmenin başka bir yolu bulunabilir. Ama bir ümitle bekliyorum.

Fenerbahçe kazanmak zorunda

Fenerbahçe iddiasını devam ettirmek için Bursa'yı yenmesi lazım. İyi de bir hava yakaladılar. Kupa maçı olayları hiç etkilemez, ki söylüyorum zaten futbolcuyu hiç etkilememeli. Galatasaray, hepsinden sonra oynayacak. Fenerbahçenin şampiyon olamasa bile şampiyonlar ligi iddiası var. Matematiksel olarak yarış devam ettiği sürece Fenerbahçe kazanmak zorunda.