Rüştü Reçber: "Galatasaray maçı hak ederek kazandı"

06.05.2019 - 19:43 | Son Güncellenme: 06.05.2019 - 19:43

Eski futbolu Rüştü Reçber, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programına bağlanarak Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı. Galatasaray - Beşiktaş derbisini de değerlendiren Rüştü Reçber'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Futbolun Süperleri ödül töreninde neden Galatasaraylı futbolculara ödül verilmedi? Açıkcası bu soruya yanıt vermem doğru olmaz. Bu karara saygı duymak lazım. Geçen yılın şampiyonu olan bir takımın birtakım ödüllere layık görülmesi doğru olabilirdi.

"Bülent Yıldırım  sonuca etki etmedi"

Galatasaray çok iyi oynamasa da isteği ve arzusuyla bu maçı hak etti. Fenerbahçe - Galatasaray maçının ardından yaşanan süreci dikkate almak lazım. Bülent Yıldırım'ı yıllardır tanırım. Saha içerisinde kişisel hatalar mutlaka olacaktır ama kötü niyetli olduğunu kesinlikle kabul etmem. İnsanın olduğu yerde hata olacaktır. Bülent Yıldırım eyyamcı değildir. Derbiyi Beşiktaş kazansaydı bu tepkiler başka taraftan gelecekti.

"Galatasaray böyle bir kültüre sahip"

Türkiye'de hücuma en hızlı çıkış yapan, orta alanda en dinamik olan takım Galatasaray. Beşiktaş'ı sezon başından beri istikrarlı bir şekilde göremedik. Son haftalardaki performansı geçtiğimiz yıllardaki Beşiktaş'ı anımsattı. Böyle durumlara gelen Galatasaray yarışı bırakmıyor. İster teknik direktörü olmasın, ister yönetim kurulu olmasın. Galatasaray böyle bir kültüre sahip.

"Galatasaray'ın şampiyon olma ihtimali %51"

Puan kayıpları olacaktır. Benim için Galatasaray'ın şampiyon olma ihtimali %51. Başakşehir'in deplasmanda Galatasaray'ı yenmesi gerekiyor.

AJANSSPOR

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler