Eski Milli kaleci Rüştü Reçber, TFF'den İstifa Etti

Orhan Gülek
20.12.2022 - 22:46 | Son Güncellenme: 20.12.2022 - 22:59

Eski Milli kaleci Rüştü Reçber, Türkiye Futbol Federasyonundaki, TFF-UEFA Futbol Gelişim Koordinatörü görevinden ayrıldığını açıkladı. İşte detaylar...

AJANSSPOR - HABER

Türk futbolunun efsane isimlerinden Rüştü Reçber “Şut ve Gol: Türk Futbol Tarihi Sergisi” etkinlikleri kapsamında katıldığı söyleşite TFF'den istifa ettiğini açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndaki, TFF-UEFA Futbol Gelişim Koordinatörlüğü görevinden ayrıldığını açıklayan Rüştü Reçber, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde gerçekleşen söyleyişe Rıdvan Dilmen ile birlikte katıldı.

“Son 1 yıldır orada ne yaptığımı bilmiyordum"

Söyleyişte kariyerinden bahsederken “TFF’deki görevimden dün istifa ettim” diyen Reçber, “Son 1 yıldır orada ne yaptığımı bilmiyordum. Herhangi bir görev yoktu. Ayrılmamla ilgili kötü bir düşüncem yok. Ben TFF’de mümkün olduğunca hizmet etmeye çalıştım. Hizmet edemeyeceğinizi gördüğünüz zamanlar oluyor” ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
Ajansspor sordu TFF açıkladı: Vahim tablo... 50 takım
Habere Git

Ne olmuştu?

Daha önce Ajansspor'un elde ettiği bilgilere göre; ayrılıkla ilgili Reçber'in bilgisi olmadığı ve milli kalecinin TFF'yi aradığı ve işine son verildiği bilgisinin teyit edilmediğini öğrendiği ortaya çıkmıştı.

10 aydır İngiltere'de yaşıyor

Reçber, yaklaşık 10 aydır İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşıyor. Reçber, Ankara Anlaşması çerçevesinde Londra'da şirket kurarak, vatandaşlık sürecini başlattı. Prosedürlere uyulduğunda yaklaşık 6 yılın sonunda sürekli oturum izni alınıyor.

"İnşallah Fenerbahçe şampiyon olur"

Öte yandan Reçber, Fenerbahçe'nin Süper Lig'deki şampiyonluk şansıyla ilgili ise şu ifadeleri kullandı:

"İnşallah Fenerbahçe şampiyon olur ama 'kesin olur' diyemem, favori olarak görüyorum"

İlgini Çekebilir
TFF'de emniyet kökenliler gitti, yerine onlar geldi!
Habere Git

"Fenerbahçe’ye çok katkısı olan bir kaleci"

Fenerbahçe’nin kalecisi Altay Bayındır’la ilgili görüşlerini de belirten Reçber, “Altay sorumluluk almayı seven, Fenerbahçe’ye çok katkısı olan bir kaleci. Genç yaşta kaptan oldu. Bu görevi de en iyi şekilde yerine getirdiğini görüyorum. Zaman zaman tepkiler oluyor, olacaktır da. Önemli olan bunları doğru şekilde algılayıp ilerlemesidir” cevabını verdi.

“Favorim Brezilya’ydı"

Arjantin'in mutlu sona ulaştığı Dünya Kupası’yla ilgili görüşlerini de dile getiren eski milli kaleci, “Favorim Brezilya’ydı. Messi eski takım arkadaşımdı, benim Barcelona dönemimde altyapıdan yeni gelmişti A takıma. Brezilya olmazsa Arjantin olsun istiyordum. Messi, Pele ve Maradona’nın yanına ismini yazdırdı. Dünya Kupası’nı alarak koleksiyonunu tamamladı” şeklinde konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler