AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Rüştü Reçber'den Uğurcan ve Altay sözleri: "İkisinin performansı..."

İlk Yayınlanma : 23 Haz 2020 - 11:46 / Son Güncelleme : 23 Haz 2020 - 11:53

A Milli Takım, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın eski kalecisi Rüştü Reçber, Trabzonspor forması giyen Uğurcan Çakır ile Fenerbahçe kalecisi Altay Bayındır'ın performansını değerlendirdi. Rüştü Reçber, kaleci sıkıntısı yaşanacağını düşünüyor mu?

A Milli Takım, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın eski kalecisi Rüştü Reçber, eski takım arkadaşı Serdar Kulbilge’yi kaleci akademisi açılışında yalnız bırakmadı. Kaleci akademisinin önemine dikkati çeken RReçber, Uğurcan Çakır ve Altay Bayındır ile ilgili düşüncelerini de açıkladı.

Rüştü Reçber: "Kaleci akademisi Türkiye'de eksikti"

yaş arasında değişen kaleci yavrularımız var. Bunlar tabi geleceğe yatırım. Çocuklarımız kulüplerin altyapılarına gidecekler ama burada önemli olan temel eğitimi alabilmek. Serdar hocamız da profesyonel bir ekip kurmuş. İlerleyen zamanlarda bu gençlerimizi farklı noktalarda görürüz. Böyle bir şey eksikti Türkiye’de. Her yerde futbol okulu var ama bir kaleci akademisi resmi anlamda yoktu. Baktığınız zaman buradaki isimler önemli kişiler. Dolayısıyla bu isimler adı altında bu çocuklarımızı yetiştirmek çok önemli. Çünkü orada yaşanmışlıklar var ve bunları anlatabilecek tecrübeye sahipler. Bunları da çalışma, yetenek ve disiplinle bir araya getirerek bir noktaya ulaşacaklar. Hocalarımız ne zaman davet ederse buraya geliriz. Bunlar da bizim görevimiz zaten. Geçmişte ne yaşadıysak bunları sohbet halinde aktarmak lazım” diye konuştu.

Rüştü Reçber: "Uğurcan ve Altay’ın performansı alkışlanacak türden"

Türkiye’nin genç kalecileri hakkında konuşan Rüştü Reçber, “Çok genç isimlerimiz var bu anlamda önemli noktalara gelebilecek. Bu aşamada genç olup da önemli noktada olan Uğurcan ve Altay var. Bu iki isim büyük camialarda oynuyorlar ve baskısı, stresi fazla olan camialar. Her ikisinin performansı da alkışlanacak türden. Ben ikisinden çok mutluyum. Genele baktığımızda 10-12 genç kalecimiz var. Türkiye’de hem kulüplerin hem milli takımın ileride kaleciye ihtiyacı olmayacak” şeklinde konuştu.

Uğurcan Çakır ve Altay Bayındır kaç maçta oynadı?

Uğurcan Çakır bu sezon Trabzonspor'da 26 lig maçında ilk 11'de forma giydi. Altay Bayındır ise 27 maçta görev aldı. Trabzonspor ligde 28 maçta 31 gol yerken, Fenerbahçe ise 37 gol yedi.

"Koronavirüsün şakası yok"

Bu arada Rüştü Reçber, kendisinin yaşadığı korona virüs salgını sürecini anlattı. Reçber, “Biz ilk vakalardanız. Bu işin şakası yok. Belki biraz rahatlama sürecine girdik ama ne olursa olsun tedbirlere uymamız gerekiyor. Vaka sayımızın düşmesi ve steril ortamlar olması gerek. Virüsten uzak yaşam istiyorsak bunlara uymalıyız. Zorlu bir süreç atlattım ben. Biz ne kadar dikkat etsek de bu virüs bizi yakaladı. Önlem alır dikkat edersek yakalanmayız. Ülke olarak bunun üstesinden geldik ve daha sonrası için başarılı olacağımıza inancımız tam” ifadelerini kullandı.