Rusya taraftarlarından İspanya maçına yoğun ilgi

İspanya ile Rusya, 2018 Dünya Kupası Son 16 Turu'nda karşı karşıya gelecek. Rus taraftarlar, bu maça yoğun ilgi gösterdi.
1 Temmuz 2018 19:34- Son Güncelleme - 1 Temmuz 2018 19:34
Google news abonelik
Rusya taraftarlarından İspanya maçına yoğun ilgi

2018 FIFA Dünya Kupası'nda ev sahibi Rusya ile İspanya arasında oynanacak maç öncesi heyecan tavan yaptı. İki takımı karşı karşıya getirecek mücadele öncesinde şehirde ve stat çevresinde coşku büyüktü.

Rus taraftarların İspanya maçı heyecanı

Almanya, Arjantin ve Portekiz gibi favorilerin elenmesinden sonra takımlarına olan güvenleri artan Ruslar, bir sürprizi daha gerçekleştirmelerini beklediklerini takımlarına büyük destek verdi.  Mücadelenin başlamasına kısa süre kala stat çevresinde coşkunun arttığı Moskova'da Ruslar, geleneksel kıyafetleri ve şarkıları ile doyasıya eğlendi.

Rus taraftarlar İspanya maçına yoğun ilgi gösterdi

Güvenlik sebebiyle yollar kapatıldığı için taraftarların büyük bölümünün stada ulaşım aracı olan metro içinde marşlar ve şarkılar söylenmeye başlandı.  Luzhniki Stadı'ndaki mücadele öncesinde İspanyol taraftarlar ise azınlıkta kaldı.

Rus ve İspanyol taraftarların yanı sıra turnuvaya veda eden Peru, Portekiz, Fas gibi takımların taraftarları da milli takım formaları ile bu mücadeleyi izlemek için Luzhniki Stadı'ndaki yerlerini aldı.