Rusya ve Türkiye'den maç yemeği

5 Haziran 2018 19:21- Son Güncelleme - 5 Haziran 2018 19:21
Google news abonelik
Rusya ve Türkiye'den maç yemeği

A Milli Takımımızın, Rusya ile oynayacağı özel maç öncesi, yemek organizasyonu düzenlendi.

Rusya'nın başkenti Moskova'da gerçekleşen yemeğe, TFF 1. Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, Genel Sekreter Kadir Kardaş, Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Hüseyin Lazip Diriöz, Rusya Futbol Federasyonu'ndan ise 1. Başkanvekili Nikita Simonyan, Başkan Yardımcısı ve Rusya Premier Lig Başkanı Sergey Pryadkin, Genel Sekreter Ekaterina Fedyshina ve Başkan Danışmanı Alexander Mirzoyan katıldı.

Servet Yardımcı, yaptığı konuşmada iki ülke arasında yüzyıllara dayanan köklü tarih ile kültürel ve sportif işbirliklerine vurgu yaparken, Rusya'ya Dünya Kupası ev sahipliği organizasyonu için başarı diledi. Rusya Milli Takımı için de iyi dileklerini paylaşan Yardımcı, Rusya Futbol Federasyonu'na mükemmel ev sahipliği için teşekkür etti.

Türk futboluyla ilgili övgü dolu sözler söyleyen Sergey Pryadkin ise Türk Milli Takımı'nın Dünya Kupası finallerinde olmamasının çok üzücü olduğunu belirtti.

Yemekte ayrıca futbol oynadığı dönemdeki anılarını paylaşan Rus Milli Takımının eski yıldızlarından Nikita Simonyan, Turgay Şeren ile ilgili anılarının unutulmaz olduğunu belirterek, "Dünyaya gelmiş iki büyük kaleciden birisiydi" ifadelerini kullandı. 

İki ülke heyetlerini bir araya getiren organizasyon, karşılıklı iyi dileklerle sona erdi.