• Diğerleri

Rüyaydı, kâbusa döndü! Arda'nın şimdiki hedefi...

Türk futbolunun dikkat çeken simalarından biri olan Arda Turan'ın Barcelona macerası resmi olarak sona erdi. Tecrübeli futbolcu, kariyerinde bundan sonra ne olacak? Galatasaray'a transfer olacak mı?
30 Haziran 2020 09:55- Son Güncelleme - 30 Haziran 2020 10:06
Google news abonelik

EMRAH KARALİNÇ - AJANSSPOR

Atletico Madrid'den Barcelona'ya 34 milyon Euro gibi bir bedelle transfer olarak kariyerinde zirve yapan, ancak; daha sonra Katalan ekibinde gözden düşen Arda Turan, Medipol Başakşehir'in yolunu tutmuştu. Arda Turan'ın Barcelona ile sözleşmesi bitti mi? Bundan sonra neler yapacak?

Barcelona ile sözleşmesi bitti

Barcelona'da gözden çıkarıldıktan sonra istediği seviyede bir takıma transfer olamayınca Medipol Başakşehir'e gelerek kariyerinde paraşütle düşüş yaşayan Arda Turan'ın, Katalan ekibiyle sözleşmesi 30 Haziran (bugün) itibarıyla sona erdi. 

Galatasaray, Arda'yı istememişti

Barcelona'nın yol ayrımı kararı aldığı dönemlerde aslında Galatasaray'a dönmek için hazırlık yapan Arda Turan'ı birçok sarı-kırmızılı taraftar istememişti. Yönetim de Arda Turan ile ilgilenilmediği yönünde açıklama yapmıştı.

Barcelona, Arda'yı antrenmanlara dahi çağırmadı

Barcelona, Arda'yı antrenmanlara dahi çağırmadı

Katalan ekibinin Başakşehir'e 2,5 yıllık anlaşma ile kiraladığı Arda Turan'ın İstanbul ekibiyle sözleşmesi Ocak ayında sona erdi. Arda, Başakşehir ile sözleşmesi bittikten sonra hiçbir takımla anlaşma yapamadı. Hatta Barcelona, Arda'yı antrenmanlara dahi çağırmadı.

Fatih Terim ile buzları Kasım ayında eritti

Ocak ayında, 'yuvası' olarak gördüğü Galatasaray'a dönmeyi hedefleyen Arda Turan, daha önce problemler yaşadığı Fatih Terim ile arasındaki buzları da Kasım ayında oynanan lig maçında (Galatasaray - Başakşehir) elini öperek eritmişti.

Arda'nın gözü Fatih Terim'in kararında

Arda Turan, şimdilerde ise yeni sezonu bekliyor. Sezon bittikten sonra deneyimli futbolcu Galatasaray ile görüşecek. Arda'nın Galatasaray'a geri dönmesinde Fatih Terim'in kararı etkili olacak.

Galatasaray'a transfer olamazsa ne olacak? 

Galatasaray'a transfer olamazsa ne olacak? 

Yeni sezonda maliyeti düşük ve bonservisi elinde olan futbolcuları transfer etmek isteyen Galatasaray'ın Arda'yı kadrosuna katıp katmayacağı henüz belirsiz. Futbolcu, sarı-kırmızılılara transferi gerçekleşmezse farklı opsiyonları da tercih edebilir. Arda, futbolu Galatasaray'da bırakmayı hedefliyor.

"Emre Fenerbahçe'de halen oynuyorsa, Arda da Galatasaray'da oynayabilir"

Galatasaray'n eski yöneticilerinden Turgay Kıran, Arda Turan'ın Galatasaray'a dönme ihtimalini değerlendirdi.

Kıran, "Arda, futbolu Galatasaray'a bırakmak istiyor. Ben dönerse başarılı olacağına inanırım. Ama bu karar Mustafa Cengiz ve yönetiminin, Terim’in kararıdır. Arda’nın artık aklını başına aldığını, delikanlılık dönemini geride bıraktığını düşünüyorum. Emre Belözoğlu Fenerbahçe’de oynuyorsa, Arda da oynayabilir" görüşünü paylaştı.

Başakşehir'de son sezonunda kaç maçta oynadı?

Arda Turan Barcelona kariyerinde formda olduğu dönemde 55 maçta 15 gol 11 asist üretmişti. Arda, Başakşehir'de ise son sezonunda 12 maçta görev aldı ve skor üretemedi.

Saha göle döndü, hakem maçı oynatmaya devam etti