Ryan Babel'in takımı Ajax dibe vurdu!

Galatasaray'dan kiralık olarak Ajax'a giden Ryan Babel'in son günleri kâbusa döndü. Ajax ligde kimle karşılaştı? Hangi kupalara veda ettiler? Hollanda'da Ajax neden düşüşe geçti? Ryan Babel'in performansı nasıl? Hollanda'nın köklü takımı Ajax, kötü bir dönem yaşıyor.
5 Mart 2020 14:26- Son Güncelleme - 5 Mart 2020 11:27
Google news abonelik
Ryan Babel'in takımı Ajax dibe vurdu!

Hollanda Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi veren ve kadrosunda Galatasaray’dan kiralanan Ryan Babel’i de barındıran Ajax, buhranlı bir döneme girdi. Özellikle son 1 hafta Ajax için deyim yerindeyse kâbusa döndü. Ajax, son 6 günde neler yaşadı? Hangi kupaya veda ettiler? Ryan Babel, Ajax’ta kaç maçta oynadı? Cevabı haberimizde...

Ajax önce Avrupa Ligi defterini kapattı

Hollanda’nın köklü kulüplerinden biri olan Ajax, UEFA Avrupa Ligi’nde 2-0 kaybettiği maçın rövanşında Getafe ile karşı karşıya geldi. Ajax, rövanşı 2-1 kazansa da Avrupa Ligi defteri kapandı.

Ajax’ın düşüşü ligde de devam etti

Ajax, ligde ise en yakın takipçisi AZ Alkmaar ile mücadele verdi. Ryan Babel ve arkadaşlarının kötü gidişatı ligde de devam etti. Ajax rakibi AZ’ye 2-0 mağlup oldu ve puanlar eşitlendi. İki takım da 53 puana sahip.

Ajax’a son darde kupada…

Fakat; Ajax’ın düşüşü Hollanda Kupası’nda da sürdü. Ajax, Utrecht karşısında da 2-0 sahadan mağlup ayrıldı ve kupaya da veda etmiş oldu.

Ryan Babel, Ajax’ta kaç maçta oynadı?

Ajax’ta forma giyen Ryan Babel, şu ana kadar Hollanda ekibinde 5 maçta 386 dakika süre aldı ve skora katkı sağlayamadı. (AJANSSPOR DIŞ HABER)

Müller doğum yapan ata yardım etti