Hamit Altıntop, Ermenistan-Türkiye Maçı Öncesi Konuştu

Akın Ungan
24.03.2023 - 14:24 | Son Güncellenme: 24.03.2023 - 14:39

TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, Ermenistan ile oynanacak Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme maçı öncesi açıklama yaptı.

A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Grubu'nda yarın Ermenistan ile karşı karşıya gelecek. Ay-Yıldızlı kafile bu zorlu maç için Ermenistan'a gitti. TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"İyi bir oyun bekliyoruz"

Hamit Altıntop, Ermenistan karşısında iyi bir oyun beklediklerini belirterek, "Bugün Ermenistan'a gidiyoruz. İlk maçımızı oynayacağız. Hedef 2024 Almanya'ya katılmak. Bunu başarabileceğimize inanıyoruz. İyi bir oyun bekliyoruz" şeklinde konuştu.

"İki dostluk maçından memnun ayrıldık"

Hamit Altıntop, "Kasım ayındaki iki dostluk maçından memnun ayrıldık. Bunun üstüne koyarak, eksikliklerimizi gidererek yolumuza devam etmek istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

İlgini Çekebilir
Büyükekşi: "Hedefimiz Avrupa Şampiyonası'na katılmak"
Habere Git

"Sabırsız bir millet olduğumuz için hemen geri dönüşünü bekliyoruz"

Milli takımlarda yeniden yapılanmaya gittiklerini aktaran Altıntop, şunları kaydetti: "Tabii ki sabırsız bir millet olduğumuz için hemen geri dönüşünü bekliyoruz. Ama ben inanıyorum ki bunu biraz daha güçlendirebilirsek ki geri dönüşü de kısa zamanda ortaya çıkacaktır"

"Federasyon olarak bölgelere inmek istiyoruz"

Hamit Altıntop, "Akademik kısmıyla ilgili çalışmalarımız var. Kulüplerle iş birliğini iyi yapabilirsek, ondan sonra bölgelere inmek istiyoruz. Bölgeler kalbimiz. Orada keşfedilmemiş, umut verilmemiş, elinden tutulmamış binlerce kardeşimiz var. Biz de özellikle federasyon olarak bölgelere inmek istiyoruz" dedi.

"Büyüklüğünden dolayı coğrafyamız biraz zor"

Altıntop, "Büyüklüğünden dolayı coğrafyamız biraz zor. Baktığınızda Hollanda ve Belçika iki saatlik araç mesafesine sahip ama güzel Türkiye'mizde buna 2 saat hava yolculuğuyla ulaşabiliyorsunuz" açıklamasını yaptı.

İlgini Çekebilir
Kuntz: "Hiç böyle güçsüzlük duygusu yaşamamıştım"
Habere Git

"İyi koordinasyon yapılırsa Avrupa'da çok iyi sonuçlar olur"

Sözlerine devam eden Hamit Altıntop, "Belirttiğim başlıklarda iyi koordinasyon yapılırsa inanıyorum ki gelecek yıllarda TFF az bütçelerle inanılmaz adımlar atacak. Bunun da sadece ülke içinde değil, Avrupa'da da çok iyi sonuçlar olacağına inanıyorum" diye konuştu.

Ermenistan - Türkiye maçı tarih ve saati

Ermenistan ile Türkiye arasında oynanacak Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme maçı 25 Mart Cumartesi günü (yarın), saat 20.00'de başlayacak.

Ermenistan - Türkiye maçını canlı yayınlayacak kanal

Ermenistan - Türkiye maçı TRT 1 kanalından canlı olarak yayınlanacak.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
İzlemeden Geçmeyin
Senin için hazırladığımız haberler