AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Sabri Sarıoğlu kendisini Galatasaray'dan gönderen ismi açıkladı

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 29 Nis 2022 - 16:20 / Son Güncelleme : 29 Nis 2022 - 16:36

Galatasaray'ın eski futbolcularından Sabri Sarıoğlu A Spor ekranlarından katıldığı programda Galatasaray'dan gönderilme sürecini ve yaşanan olayları anlattı

Galatasaray'ın eski oyuncularından Sabri Sarıoğlu, sarı-kırmızılılardan ayrılma sürecini anlatırken Cenk Ergün'ü suçladı ve "Bazılarının kaptanlık sevdası yüzünden ayrıldım" şeklinde konuştu.

Sarı kırmızılı takımdan ayrılık

Galatasaray'dan ayrılışını anlatan Sarıoğlu "Yeni sezon toplantısı yapıldı, ilk antrenmana çıkacağız öncesinde sağlık kontrolüne gittik, sonra antrenman yaptık akşam yemeğe çıkacağız Hamit Altıntop falan birlikte. Bana bir telefon geldi dediler ki 'yarın sabah 9'da Cenk Ergün ile toplantı yapılacak' ben de merak ettim telefon ettim birisine. O da bana 'kadroda düşünülmeyen isimlerle toplantı yapacaklar' dedi.Ben de direk Cenk Ergün'ü arayıp o zaman benim toplantıya gelmeme gerek olmadığını söyledim.

Mancini öyle bir rapor sunmamış

Sebep sunmadılar bana. Mancini döneminde problemim yoktu Mancini ile de aram çok iyiydi. 'Mancini ayrılırken rapor yazmış Prandelli böyle bir karar almış' dediler ben de iletişime geçtim Mancini öyle bir rapor sunmamış. Ben alt yapıda antrenmanlara çıkarken Duygun başkan geldi, Abdurrahim Albayrak beni aradı 'biz geliyoruz dedi bir yere ayrılma' dedi. Tamam dedim. Antrenmana çağırdılar 11'de antrenman var biraz erken gel dediler.

Bazılarının kaptanlık sevdası ayrılmama sebep oldu

Gittim Prandelli'nin yanına. Sonra bana 'Bu verilen kararda benim müdahilim yoktu, sportif direktör vermişti isimleri' dedi. Ben de 'hocam geçmişe takılıp kalan biri değilim' dedim. Ayrılığımla alakalı ben daha önce 'bazı oyuncuların kaptanlık sevdası, benim Galatasaray'dan ayrılmama sebep oldu' demiştim.

Hiç laf söylemeden tamam dedim

Geri döndüm antrenmanlara başladım. Takımı toparlamaya yardımcı oldum. Hamza hoca geldi takıma iyi bir hava geldi şampiyon olduk. Sözleşmem bitmişti uzatılacaktı. Ben sözleşmeye tek gittim menajer götürmedim. Dursun Başkan, Mehmet Özbek, Cüneyt Tanman ve ben. 'şu kadar ücret düşünüyoruz 1+1' dediler. Ben de rakama hiç laf söylemedim ama neden 'kısa süre' diye sordum FFP dediler. Ben de tamam dedim.

Cenk Ergün ayrılmam için beni kötüledi

Sezon bitti, Mustafa Denizli hoca geldi bana 'Mehmet Özbek seni çağırıyor' dedi. Gittik. Mehmet Özbek bana '1 maça daha çıkarsan sözleşmenin opsiyonu uzatılacak, FFP sıkıntısı var, şu opsiyonun iptali için imza atarsan devam edeceğiz' dedi ben de sorgusuz sualsiz imzaladım. Sezon bitince yenileyeceklerine dahil söz verdiler, sezon bitti, Cenk Ergün aradı beni. Tabi bunlar olana kadar Cenk Ergün benim ayrılmam için, kötülemek için, yönetimle neler konuşmuş neler. Bana telefon açtı 'seninle sözleşme uzatmayı düşünmüyoruz' dedi. Ben tabi şaşkınlık içerisindeydim. Ayrılma sürecim bu şekilde." ifadelerini kullandı.