AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Sadettin Saran ilk kitabını D&R Kitap Fuarı’nda imzaladı

Ajansspor Editör
Emrah Karalinc
İlk Yayınlanma : 12 Eki 2021 - 15:20 / Son Güncelleme : 12 Eki 2021 - 15:27

Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, ilk kitabı İçindeki Dağı Aş'ın söyleşi ve imza gününde açıklamalar yaptı.

Sadettin Saran ilk kitabını D&R Kitap Fuarı’nda imzaladı

AJANSSPOR-HABER

Bu yıl kitap tutkunlarını bir kez daha bir araya getiren D&R Kitap Fuarı, tanınmış isimleri ağırlamayı sürdürüyor. Sektöründe öncü çalışmalara imza atan başarılı iş insanı Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, “İçindeki Dağı Aş” isimli kitabının söyleşi ve imza gününde D&R Kitap Fuarı’nın konuğu oldu. D&R İstinye Park mağazasında gerçekleşen etkinliğe, okurlar yoğun ilgi gösterdi.

Sadettin Saran ilk kitabını imzaladı

Türkiye genelindeki D&R mağazalarında düzenlenen D&R Kitap Fuarı’nda birbirinden değerli isimler, okurlarıyla buluşup söyleşi gerçekleştirerek kitaplarını imzalıyor. İlk kitabı “İçindeki Dağı Aş”ı Eylül ayında yayınlayan Sadettin Saran, sevenleriyle 9 Ekim Cumartesi günü D&R Kitap Fuarı’nda bir araya geldi. Saran’ın gençlere ilham kaynağı olabilmek adına yaşam boyu edindiği tecrübeleri kaleme aldığı kitabının söyleşi ve imza gününe, D&R İstinye Park mağazası ev sahipliği yaptı.

Saran: "Başkalarının, hayallerinizin önüne geçmesin izin vermeyin"

“İçindeki Dağı Aş” kitabında kendi iş hayatını, girişimcilik deneyimlerini, kişisel tecrübelerini paylaşan Saran, imza gününde sevenleriyle bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Kitabı yazmaya karar vermemin en önemli nedenlerinden biri, gittiğim yerlerde gençlerde bir endişe ve ümitsizliğin hakim olduğunu görmemdi. Bu kitapta gençlere ümit vermek istiyorum. Gençlere; pes etmeyin, kendinizi geliştirin, bahaneye sığınmayın, başkalarının hayallerinizin önüne geçmesine izin vermeyin, konfor alanınızdan çıkın ve değişen dünyaya adapte olun, en önemlisi de Atatürk’ün izinden gidin diyorum.” dedi.

İçindeği Dağı Aş kitabı hakkında...

Bu kitap, zirveden manzarayı izleyen bir adamın öyküsü değil, zirveyi aklına ve kalbine inançla yerleştirmiş bir kişinin yolculuk hikâyesidir.

Hayat, önümüze engeller çıkaran, pek çok defa kayboluşlar yaşatarak yoran, arayışların ve acının hiç bitmediği kötü kurgulanmış bir oyun değil, bilakis, engelleri aştıkça haz veren, terlettikçe güçlendiren, öğreten bir yol. Ona söverek, kaderci ve karamsar bir dünya kurarak, ondan vazgeçerek nefes almaya devam etmek, kendimize yapabileceğimiz en büyük kötülük. Yaşamın varmak değil, gitmek, ilerlemek, kendi yolunda yürümek, düşünce kalkmak cesareti olduğunu biliyoruz artık. O halde sıra toparlanıp ayağa kalkmakta... Yüzünüzü neye döndüğünüz önemli, neyi seçtiğiniz, kendinize neyi ilke edindiğiniz... Şüphesiz ki “amaç” sadece kazanmak değil, kazandığını paylaşmak, “paylaşmak” bir zorunluluk değil, insani hazların en değerlisi, “değer” öğretilerimiz doğrultusunda bizlere huzur ve tatmin hissini yaşatan önemli bir yaşam unsuru, “sevgi” yaşama sıkı sıkı tutunmanın en temel motivasyonu, “hayatı amaçları tüketmeden, paylaşarak, değerler ve ilkeler doğrultusunda sevgi ile yaşayabilmek” ise şansın ta kendisi olmalı.